CES 2015 | Bezpečnostný systém Honeywell Lyric vie viac

Honeywell  patrí k najväčším výrobcom inteligentných regulačných a bezpečnostných  systémov pre domáce, aj priemyselné prostredie. Medzi jeho produkciou nechýbajú ani systémy ovládateľné, prípadne komunikujúce s užívateľom prostredníctvom smartfónov, podobne ako nedávno predstavený inteligentný termostat Lyric. Ten mal byť odpoveďou na podobný produkt spoločnosti Nest, ktorá je dnes už súčasťou skupiny Google.

Honeywell Lyric

 

Pozrite si: Honeywell Lyric – nový Wi-Fi termostat s mobilnou appkou

Na veľtrhu CES 2015 Honeywell prezentoval zámer podstatne rozšíriť rodinu prvkov Lyric. Namiesto termostatu tak vznikne kompletný domáci bezpečnostný a ovládací systém.

Kým termostat Lyric je jediným kusom hardvéru, domáci bezpečnostný systém Honeywell je zložitejší prípad. Medzi hlavné komponenty patria bezpečnostné kamery s detektorom pohybu v obraze, detektory narušenia, dymové a požiarne detektory. Každý si bude môcť kúpiť konfiguráciu systému, aká je najvhodnejšia pre jeho dom. To je však samozrejmosťou u každého modulárneho systému.

honeywell1

Domáci bezpečnostný systém Lyric bude ovládaný z klávesnice dotykového displeja umiestneného na stene. Ten sa príliš nelíši od niektorých dotykovo ovládaných termostatov Honeywell. Možností na ovládanie systému je však avizovaných viacero. Jednou je hlasové ovládanie pomocou dopredu definovaných a nahraných hlasových povelov. Ďalšou možnosťou bude ovládanie systému pomocou smartfónov, alebo tabletov s OS Android. Honeywell chce pomocou Lyric ovládať aj domáce automatizačné produkty tretích strán. Súčasťou domáceho systému môže byť, samozrejme, aj spomenutý termostat Lyric, takže pomocou hlasu, alebo smartfónu budete môcť ovládať aj teplotu v jednotlivých miestnostiach, alebo v celom dome.

Portál Engadget uvádza, že systém Lyric má byť schopný prostredníctvom GPS v smartfóne monitorovať aj polohu obyvateľov domácnosti a keď zistí, že sa vracajú domov, môže v predstihu zvýšiť teplotu v obytných miestnostiach, prípadne zapnúť osvetlenie.

Podrobnosti o reálnom fungovaní, rovnako ako o cene a komerčnej dostupnosti systému zatiaľ nie sú známe, ale bezpečnostný systém Lyric môže byť zaujímavým prvkom pri budovaní inteligentných domov.

Foto: Engadget

Komentáre k článku