CES 2014 | Samsung WB2200F – 60x zoom a telo profíka

Samsung WB2200F

Určite ste zachytili, že Samsung si na výstavu CES 2014 priniesol doslova kvantum noviniek. Jednou z nich je aj nový ultrazoom fotoaparát s nevídaným tvarom. Na prvý pohľad si poviete, že ide o nejaký profi fotoaparát, keďže má dvojitý grip, v druhej sekunde vám už ale niečo nebude sedieť. Je to práve objektív, ktorý nie je možné meniť, ako na klasických či profi zrkadlovkách. Novinka je totiž zo segmentu ultrazoomov, teda fotoaparátov s malým snímačom a objektívom s poriadnym rozsahom. Samsung modelu WB2200F doprial až v rozmedzí 20 – 1 200 mm čo znamená 60x optický zoom! Svetelnosť sa pohybuje v pomerne príjemných hladinách f/2,8-f/5,9. Ak teda fotíte prírodu a situácie, kedy by sa hodil takýto „ďalekohľad“, máte jedno z možných riešení.

Samsung WB2200F

Horšie je to už ale s tým, čo sa ukrýva za objektívom. Miniatúrny BSI-CMOS snímač z bežných Samsung kompaktov môže sklamať. Rozlíšenie 16,4 Mpx je dostatočné, max ISO 6 400 úplne bežné. Nič špeciálne tak nehľadajte. Samozrejmosťou sú automatické a manuálne režimy vrátane PASM režimov či efektových režimov. Sklamaním od Samsungu je určite displej s uhlopriečkou 3 palce a len HVGA rozlíšením, teda 480 x 320 px. Akoby Samsung nemal k dispozícii lepší displej. Počas slnečných dní sa hodí elektronický hľadáčik, v tme zas blesk. Divná je však absencia koľajničiek pre externý blesk či iné príslušenstvo. Keďže Samsung všetko prepája cez Wi-Fi sieť, ani tento kúsok nie je výnimkou. Využiť tak môžete najnovšie Tag&Go, teda NFC s Wi-Fi pre funkcie ako Photo Beam, AutoShare, Remote View Finder, Mobile Link apod. Na ukladanie dát poslúži SDXC slot. Rozmery novinky sú 119 x 122 x 35,5 mm, hmotnosť presahuje 600 gramov. Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil.

Samsung WB2200F

Foto: Samsung

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Komentáre k článku