CES 2014 | LaCie prináša harddisky, aké ste nevideli

Na práve začínajúcej výstave CES 2014 v Las Vegas predstavuje spoločnosť LaCie trojicu zaujímavých externých harddiskov, ktoré zaujmú nielen dizajnom, ale aj niektorými atraktívnymi vlastnosťami.

Sphére1

Najexkluzívnejším dizajnom sa môže pochváliť postriebrený guľový harddisk Sphère, ktorý LaCie vyrába v spolupráci s francúzskym výrobcom strieborných produktov Christofle. Sphére je druhým spoločným výrobkom LaCie a Christofle, po USB kľúči Galet uvedenom v roku 2011. Harddisk Sphére uvedený na CES 2014 má oceľovú postriebrenú schránku v tvare gule, kapacitu 1 TB a k počítaču sa pripája cez rozhranie USB 3.0. Nepotrebuje žiadny prídavný adaptér na napájanie a na dokonalom povrchu je jediným kontrastujúcim elementom modrá LED.

Sphére2

 

Ďalší harddisk uvedený na výstave – Little Big Disk Thunderbolt 2 – má síce hranatejší, no napriek tomu originálny dizajn z hliníka s čiernou povrchovou úpravou. Disk s kapacitou 1TB obsahuje dva 500 GB PCIe Gen 2 SSD disky s RAID O. Cez rozhranie USB 3.0 dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 1375 MB/s, čo je viac ako dvojnásobok oproti rýchlosti 635 MB/s na pôvodnom Little Big Disk Thunderbolt. Podľa LaCie je ich najnovší disk niekoľkonásobne rýchlejší oproti externým pamätiam s rozhraním USB 3.0, ktoré sú bežne na trhu.

Thunderbolt

Tretia novinka je zaujímavá najmä kvôli bezdrôtovej konektivite, ktorá rozširuje možnosti jej využitia. Pamäťový box Fuel s kapacitou 1TB je výsledkom spolupráce LaCie s jedným z kľúčových výrobcov harddiskov Seagate a určený je pre Apple zariadenia iPhone, iPad a Mac. Je napájaný z batérií, ktoré zabezpečia desaťhodinovú bezdrôtovú prevádzku cez Wi-Fi / AirPlay. Fuel môže fungovať aj offline, ale ak sa pripojí k internetu, môže plniť zároveň funkciu hotspotu pre viacero bezdrôtovo pripojených zariadení súčasne. Cez AirPlay môžete na kompatibilných zariadeniach priamo streamovať z disku audio, alebo videosúbory.

Fuel

 

Fuel2

Kým Fuel sa má „čoskoro“ predávať za 199 USD, cena striebornej gule Sphére sa vyšplhá až na 490 amerických dolárov a dostupná má byť už v prvom štvrťroku 2014. Či ide o „daň z luxusu“, alebo sa dá lesklý sférický povrch využiť multifunkčne aj na veštenie, výrobca neuvádza a rovnako zatiaľ nezverejnil ani cenu inovovaného disku Little Big Disk Thunderbolt 2.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Gizmag

Komentáre k článku