CES 2014 | Acer Liquid Z5 – neprekvapí, ale cenou poteší

Acer predstavil nástupcu svojho lacného Androidu. Nový Liquid Z5 podporuje podobne ako jeho predchodca dve SIM karty a podľa dostupných informácií by sa mal objaviť aj v Európe. Svojou výbavou však príliš neoslní. Základom je dvojjadrový procesor Mediatek MT6572 s taktom 1,3 GHz, ktorý bude mať k dispozícii iba 512 MB operačnej pamäte. Integrovanú pamäť s kapacitou 4 GB budete môcť pomocou microSD karty rozšíriť o ďalších 32 GB.

Acer Liquid Z5

Poteší veľký 5“ displej, aj keď na druhú stranu rozlíšenie 480 x 854 pixlov (196 ppi) je už na dnešné pomery slabšie. Ak čakáte najnovší Android tak ste na omyle. Liquid Z5 ponúkne verziu 4.2.2. Integrovaný fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx obsahuje okrem LED blesku aj infračervený filter, ktorý vraj oceníte pri fotografiách na ostrom svetle. Ostatná výbava zahŕňa FM rádio, GPS, Wi-Fi a Bluetooth 3.0. Zaujímavo znie tlačidlo, ktoré Acer umiestnil na zadnú stenu smartfónu a označuje ho Rapid. Pomocou neho podobne ako v prípade LG G2 môžete rozsvietiť displej, prípadne podržaním spustiť fotoaparát. Našťastie Acer myslel aj na ľudí, ktorím nevyhovuje takéto umiestnenie tlačidla a tak nájdete na vrchnej stene aj štandardné tlačidlo pre zapnutie. Batéria má kapacitu 2 000 mAh a Acer Liquid Z5 by sa mal začať predávať vo februári, pričom jeho cena by sa mala pohybovať na úrovni 169 €.

 

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Acer

Komentáre k článku