CES 2013 | Huawei Ascend D2 – nová zbraň do boja s najlepšími

Informácie o tom, že Huawei pracuje na novom high-end smartfóne unikli ešte pred samotným začiatkom medzinárodnej výstavy CES 2013. To však nebráni tomu, aby mohol nováčik z Číny získať označenie superfón, veď parametre na to má.

Huawei Ascend D2

Huawei počas výstavy CES 2013 skutočne prekvapil a to nielen svojim prvým Windows Phone 8 smartfónom, alebo najväčším smartfónom sveta, ale aj pekelne dobre vybaveným high-endom Ascend D2. V jeho prípade to bude asi láska na prvý pohľad. Ak sa o ňu nepostará dizajn, tak istotne nádherný 5“  IPS Full HD displej s hustotou pixlov 443 PPI. Však čo iné by ste očakávali od vlajkovej lodi spoločnosti? Za displejom samozrejme nebude zaostávať ani ostatná hardvérová výbava, ktorá zahŕňa vlastný procesor Huawei K3V2 so štyrmi jadrami a taktom 1,5 GHz, ktorý je doplnený o 2 GB operačnej pamäte.

Ak by už spomenuté parametre nestačili na to, aby ste sa na nový Huawei Ascend D2 tešili, potom vás možno presvedčí integrovaný fotoaparát, ktorý ponúkne BSI senzor s rozlíšením nádherných 13 Mpx. Huawei našťastie nezabudlo ani na poriadnu batériu. V Ascend D2 tak nájdete batériu s kapacitou úctyhodných 3 000 mAh, ktorá bude navyše podporená technológiami QPC a ADRX pre optimalizáciu jej výdrže na jedno nabitie a s ich pomocou by mala dosiahnuť až o 30 % vyššiu výdrž ako u konkurencie. Toto všetko sa podarilo čínskemu výrobcovi vtesnať do tela s hrúbkou 9,9 mm a hmotnosťou 170 g, ktoré je navyše odolné voči vode a prachu podľa noriem IPX 5/4. Nová vlajková loď Huawei Ascend D2 sa začne predávať s operačným systémom Android 4.1  a grafickou nadstavbou Emotion UI na čínskom trhu už v priebehu tohto mesiaca. Ostáva teda dúfať, že Huawei nezabudne ani na ostatné trhy, nakoľko svojou výbavou a najmä možným pomerom cena/výkon by mohol spôsobiť tento model nekľudné spanie nejednému poprednému výrobcovi.

Huawei Ascend D2

Foto: Huawei

Komentáre k článku