Celá rodina telefónov ASUS ZenFone 4 prichádza do Európy. Poznáme už aj ceny.

Nové smartfóny ZenFone 4 síce ASUS predstavil už pred mesiacom, no dnes na konferencii v Ríme oznámil detaily pre Európsky trh a my vám tieto informácie prinášame priamo z miesta činu.

RECENZIAASUS ZenFone 4 – Keď fotoaparát hrá prím

Pozrite siASUS oficiálne predstavil telefóny ZenFone 4, prím hrajú duálne fotoaparáty

Hviezdou večera je ASUS ZenFone 4, ktorý disponuje 5,5-palcovým IPS displejom. Ten okrem kvalitného obrazu ponúka filter modrého svetla, ktorý má znižovať namáhanie očí. Pod displejom sa v domovskom tlačidle ukrýva snímač odtlačkov prstov. Ten dokáže odomknúť zariadenie len za 0,3 sekundy.

Lákadlom tohto telefónu je duálny fotoaparát s rozlíšením 12 megapixelov, ktorý využíva senzor IMX362 od Sony. Clona f/1.8 má zabezpečiť kvalitné fotografie aj v zlom osvetlení. Fázovým zaostrovaním dokáže ZenFone 4 zaostriť za 0,03 sekundy. Fotografie bude stabilizovať 4-osá optická stabilizácia a videá 3-osá elektronická stabilizácia obrazu.

O spracovanie fotografií sa postará Qualcomm Spectra 160. Sekundárny fotoaparát s rozlíšením 8 megapixelov, clonu f/2.0 a dokáže snímať obraz v uhle 120 stupňov, čo sa hodí najmä pri fotení skupinových selfie.

Čo sa týka videa, zadný fotoaparát zvláda točiť video v 4K UHD pri 30 fps. Pre náročnejších je ešte pre fotografovanie k dispozícii Pro mód, ktorý umožňuje manuálne nastavenie rýchlosti uzávierky, vyváženia bielej, expozície a ISO. Nechýba ani podpora fotenia v RAW formáte.

Operačný systém Android 7 s nadstavbou ASUS ZenUI 4.0 poháňa osem-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 630 s grafickým čipom Adreno 508 a 4 GB RAM. Celá séria ZenFone 4 aj ZenFone 3 dostane v blízkej dobe aktualizáciu na Android Oreo. Čo sa týka bezdrôtových sietí, tam ZenFone 4 podporuje LTE Cat 12 s rýchlosťou sťahovania do 600 Mb/s, LTE Cat 13 s rýchlosťou odosielania do 150 Mb/s, dvoj-pásmové Wi-Fi siete a NFC.

Pozrite siTop 8 noviniek, ktoré prináša Android Oreo

Batéria s kapacitou 3 300 mAh má poskytnúť až 18 hodín prehliadania internetu alebo 30 hodín telefonovania. Technológia rýchleho nabíjania ASUS BoostMaster nabije batériu na 50% za 36 minút. ASUS ZenFone 4 podporuje aj Hi-Res Audio, vďaka čomu vie prehrávať 24-bit/192kHz zvuk. Certifikácia DTS Headphone:X poskytne 7.1 kanálový zvuk. Zvuk si môžete upraviť aj v aplikácii AudioWizard.

To všetko je zaobalené do hliníkovej unibody konštrukcie, ktorú chráni sklo Gorilla Glass 2.5D. ASUS ZenFone 4 bude dostupný aj na Slovensku v čiernej, bielej a mätovo-zelenej farbe za 519 €. Na európskych trhoch by sa všetky modely ZenFone 4 mali objaviť počas októbra, pravdepodobne rovnako aj u nás.

Okrem toho sa na náš trh dostane aj ASUS ZenFone 4 Pro, ZenFone 4 Selfie Pro, ZenFone 4 Selfie a ZenFone 4 Max.

ASUS ZenFone 4 Pro ponúkne oproti klasickej verzii rýchlejší procesor Snapdragon 835, batériu s kapacitou 3 600 mAh, 6 GB RAM, 2-násobný optický zoom a technológiu ASUS SuperPixel, ktorá má zabezpečiť ešte lepšie fotografie v tmavých svetelných podmienkach. Zrejme najzaujímavejšou vlastnosťou Pro verzie je podpora gigabitovej LTE siete a rýchlosť Wi-Fi až 4,6 Gb/s.

Taktiež sa zmenil dizajn, smartfón pôsobí atraktívnejšie a displej je typu AMOLED. Cena pre Taliansko, kde sa má novinka začať predávať najskôr, je stanovená na 899 €. Pre náš trh je cena nižšia, a to 849 €.

ASUS ZenFone 4 Selfie a Selfie Pro sú určené pre milovníkov selfie fotografií. Majú duálny predný fotoaparát s LED bleskom, pričom Pro model zvládne vďaka snímaču Sony IMX362 natáčať video v rozlíšení 4K UHD. ASUS tento 24-megapixelový fotoaparát nazýva DuoPixel. ZenFone 4 Selfie bude na európskom trhu stáť 299 € (na Slovensku sa jeho predaj zatiaľ nepredpokladá) a jeho Pro verzia sa dostane aj na Slovensko za cenu 419 €.

ASUS ZenFone 4 Max príde na trh v dvoch veľkostiach, s 5,5 a 5,2-palcovým displejom. Max v tomto prípade značí veľkú batériu s kapacitou 5 000 mAh, respektíve 4 100 mAh, v prípade menšieho modelu. Väčšiu uhlopriečku poháňa Snapdragon 430 s grafickým čipom Adreno 308 a menšiu poháňa Snapdragon 425 s Adreno 505. Cena ZenFone 4 Max s väčšou uhlopriečkou bude na Slovensku 249 € a cena menšej verzie je 209 €. Obe sa tak dostanú do predaja aj u nás.

Komentáre k článku