CAT B35 – odolný tlačidlový telefón s 4G, VoLTE a aplikáciami

Spoločnosť CAT po smartfónoch ponúka už aj klasickejší tlačidlový telefón CAT B35, ktorý nie je až tak „hlúpy“, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Spolu s 4G pripojením ponúka aj aplikácie.

Smartfóny tvoria drvivú väčšinu mobilného trhu a odolné smartfóny taktiež nie sú žiadnou novinkou. Stále je tu však dostatočne veľká skupina používateľov, ktorá nechce smartfón a radšej volí menej inteligentné telefóny s klasickými tlačidlami a dlhšou výdržou batérie.

Práve pre tú druhú skupinu používateľov je určený najnovší CAT B35, s ktorým však nemusia robiť veľké kompromisy. Telefón podporuje sieť 4G LTE, podporuje VoLTE, VoWiFi a jeho operačným systémom je KaiOS.

RECENZIANokia 8110 4G – výbava low-endu mixnutá so smartfónom

Tento operačný systém využívajú takmer všetky moderné tlačidlové telefóny. Jeho najväčšou výhodou je to, že obsahuje aj obchod s aplikáciami, medzi ktorými nechýba e-mailový klient, Facebook, Twitter, Google Assistant, Google Mapy alebo aj YouTube.

Samozrejme by to nebol výrobok od spoločnosti CAT, ak by nebol nadmerne odolný. CAT B35 disponuje certifikáciou IP68, ktorá zabezpečuje vodotesnosť do hĺbky 1,2 metra po dobu 35 minút. Telefón je okrem toho odolný aj voči viacpočetným pádom z výšky 1,8 metra a proti extrémnym teplotám.

Batéria s kapacitou 2 300 mAh má poskytovať výdrž 12 hodín hovoru a 30 dní v pohotovostnom režime. Podľa slov spoločnosti to v praxi predstavuje zhruba týždennú výdrž pri bežnom používaní.

CAT B35 bude v predaji aj na slovenskom trhu s oficiálnou cenou 109 €. K dispozícii by však mal byť aj u všetkých našich operátorov, kde bude v kombinácii s paušálom dostupnejší ešte výhodnejšie.

RECENZIACAT S61 – Vlajková loď medzi odolnými smartfónmi

O odolnosti telefónov CAT nám pri predstavovaní nového prírastku do portfólia porozprával aj ambasádor a dobrodruh Juraj Koreň. Ten pri svojich extrémnych výpravách otestoval CAT S41 v mrazivej Antarktíde, v španielskych Pyrenejach, talianskych Dolomitoch a v ďalších kútoch sveta, či už na zemi, vo vode alebo vo vzduchu.

Na takýchto výpravách využil Juraj svoj CAT S41 v podstate naplno, či už išlo o sledovanie letových informácií priamo vo vzduchu, alebo prípravu na let pomocou termálnej kamery. Jurajov CAT S41 poslúžil podľa jeho slov perfektne a dokonca prežil aj pád na skaly, po ktorých síce prišiel o tlačidlá, no zostal plne funkčný a na ďalší deň fungoval pri ďalšom paraglajdovom lete.

Komentáre k článku