Casio Mofrel – tlačiareň, ktorá premení papier na kožu, drevo či kameň

ZDROJ | Casio

Z klasických tlačiarní sme skočili rovno na 3D tlačiarne. Casio sa ale zastavilo niekde v polovici a predstavilo 2,5D tlačiareň, ktorá dokáže premeniť papier na prakticky akýkoľvek povrch.

Tlačiareň Casio Mofrel využíva špeciálne papiere, ktoré je pod vplyvom tepla možné upravovať tak, aby pripomínali povrch iných predmetov. Na jednu stranu papiera sa vytlačí vzhľad povrchu, čiže napríklad vzhľad kože.

Pozrite siCasio GPR B-1000 hodinky sa napájajú cez solárny panel

Na druhú stranu sa vytlačí čiernobiely podklad, podľa ktorého tlačiareň papier nahrieva. Výsledkom je akýsi kožený papier, ktorý je údajne na prvý pohľad nerozoznateľný od skutočnej kože. Takýmto spôsobom tlačiareň dokáže imitovať prakticky akýkoľvek povrch.

https://youtu.be/4uUGy-L4wLg

Casio Mofrel samozrejme nie je určená do domácnosti, ale do spoločností, ktoré potrebujú čo najrýchlejšie a najlacnejšie vyrábať prototypy nových produktov. Výrobcovia s tlačiarňou Mofrel si môžu pri každej drobnej zmene dizajnu vyrobiť nový prototyp, na ktorom si môžu okamžite vyskúšať, ako bude vyzerať ich finálny produkt.

Ešte chvíľu potrvá, kým sa Casio Mofrel stane bežnou súčasťou spoločností. Aktuálne totiž stojí 50 000 dolárov a zatiaľ sa predáva iba v Japonsku.

ZdrojCasio

Komentáre k článku