Casio G’z Eye – nový gladiátor medzi akčnými kamerami

ZDROJ | Casio

Akoby tých akčných kamier nebolo dosť, firma Casio sa rozhodla vydať svoj vlastný typ odolnej kamery. Musíme však uznať, že kamera Casio G’z Eye je skutočne jedinečná.

https://www.youtube.com/watch?v=q-HxnqHkt60

Inšpirovaná G-Shock sériou tejto známej hodinkovej značky, Casio má kameru, ktorá je originálna vo svojom dizajne aj vo funkciách.

Dizajnová stránka vsadila na pevnosť, ktorá by mala vydržať aj pád zo 4-metrovej výšky. Ochranné materiály by sa mali postarať o odolnosť voči vode až do 50 metrov. Čo sa týka teploty, kamera sľubuje odolnosť aj pri zime do -10.

Akčná kamera so zložitým názvom Casio G’z Eye dokáže natáčať v 1 080p pri 30 fps a v 480p pri 120 fps. Samozrejme na rozdiel od konkurencie v podobe väčšiny akčných kamier, táto nedokáže natáčať v 4K Ultra HD a ani spomalené zábery vo vysokom rozlíšení.

Pozrite siAkú akčnú kameru napísať v liste Ježiškovi?

Napriek tomu Casio G’z Eye sľubuje spomalený mód Dramatic Slow Motion, ktorý umožní vybrať konkrétnu časť záberu a tú následne spomaliť.

Okrem natáčania dokáže kamera fotiť v rozlíšení 6 Mpx. Zaujímavosťou je uhol natáčania, ktorý dosahuje slušných 190,8°, čo je viac ako má konkurencia.

Kamera od Casio je ideálna na extrémnejšie športy ako napríklad BMX, motokros či surfovanie. Ovládanie a indikátory kamery sa nachádzajú na jej prednej strane označené LED kontrolkami. Podľa prezentačných fotografií by sa malo jednať o šikovnú kameru do ruky.

Pozrite siSony ActionCam FDR-X3000R – akčná kamerka s 4K Ultra HD videom

Samozrejme nechýba podporovaná aplikácia pre úpravu a ovládanie kamery. Cez aplikáciu si tiež viete cez WLAN preniesť svoje natočené zábery.

K zariadeniu si tiež môžete dokúpiť ovládače na jednoduchšie ovládanie kamery v podobe displeja alebo hodiniek. Nechýba tiež podporované príslušenstvo v podobe gimbal gadgetu na stabilizáciu videa.

Globálne vydanie kamerky Casio G’z Eye zatiaľ oznámené nebolo, no kamera sa dá kúpiť za 46 000 jenov v Japonsku, čo je približne 349 eur.

ZdrojCasio

Komentáre k článku