Casio G’z Eye – nový gladiátor medzi akčnými kamerami

Akoby tých akčných kamier nebolo dosť, firma Casio sa rozhodla vydať svoj vlastný typ odolnej kamery. Musíme však uznať, že kamera Casio G’z Eye je skutočne jedinečná.

https://www.youtube.com/watch?v=q-HxnqHkt60

Inšpirovaná G-Shock sériou tejto známej hodinkovej značky, Casio má kameru, ktorá je originálna vo svojom dizajne aj vo funkciách.

Dizajnová stránka vsadila na pevnosť, ktorá by mala vydržať aj pád zo 4-metrovej výšky. Ochranné materiály by sa mali postarať o odolnosť voči vode až do 50 metrov. Čo sa týka teploty, kamera sľubuje odolnosť aj pri zime do -10.

Akčná kamera so zložitým názvom Casio G’z Eye dokáže natáčať v 1 080p pri 30 fps a v 480p pri 120 fps. Samozrejme na rozdiel od konkurencie v podobe väčšiny akčných kamier, táto nedokáže natáčať v 4K Ultra HD a ani spomalené zábery vo vysokom rozlíšení.

Pozrite siAkú akčnú kameru napísať v liste Ježiškovi?

Napriek tomu Casio G’z Eye sľubuje spomalený mód Dramatic Slow Motion, ktorý umožní vybrať konkrétnu časť záberu a tú následne spomaliť.

Okrem natáčania dokáže kamera fotiť v rozlíšení 6 Mpx. Zaujímavosťou je uhol natáčania, ktorý dosahuje slušných 190,8°, čo je viac ako má konkurencia.

Kamera od Casio je ideálna na extrémnejšie športy ako napríklad BMX, motokros či surfovanie. Ovládanie a indikátory kamery sa nachádzajú na jej prednej strane označené LED kontrolkami. Podľa prezentačných fotografií by sa malo jednať o šikovnú kameru do ruky.

Pozrite siSony ActionCam FDR-X3000R – akčná kamerka s 4K Ultra HD videom

Samozrejme nechýba podporovaná aplikácia pre úpravu a ovládanie kamery. Cez aplikáciu si tiež viete cez WLAN preniesť svoje natočené zábery.

K zariadeniu si tiež môžete dokúpiť ovládače na jednoduchšie ovládanie kamery v podobe displeja alebo hodiniek. Nechýba tiež podporované príslušenstvo v podobe gimbal gadgetu na stabilizáciu videa.

Globálne vydanie kamerky Casio G’z Eye zatiaľ oznámené nebolo, no kamera sa dá kúpiť za 46 000 jenov v Japonsku, čo je približne 349 eur.

ZdrojCasio

Komentáre k článku