Casio G-Shock GPW-2000 – smart hodinky s novými technológiami

Casio ohlásilo nové smart hodinky Casio G-Shock GPW-2000, ktoré sa môžu pochváliť funkciami, ktoré prinášajú svieži vietor do zaužívaných možností inteligentných hodiniek.

https://www.youtube.com/watch?v=U7DMCryA5SA

Dizajnovo hodinky vsadili na osvedčený „letecký“ štýl s označeným výšky a indikátory podobné tým v leteckých kabínach.

ZDROJ | Casio

Pozrite siCasio Pro Trek WSD-F20: prvé smart hodinky s Android Wear 2.0

Čo sa týka odolnosti, G-Shock označenie nedostali hodinky len tak. Materiál hodiniek kombinuje okrem iných kovov aj uhlíkové vlákna a o ochranu pred magnetizmom sa stará certifikát ISO 764. Ak sa chystáte ponárať, 200 metrov by mali zvládnuť hodinky ako malinu.

Hodinky disponujú aj bežnými „hodinkovými“ technológiami ako napríklad stopky či budík. Čo sa týka batérie, je to ešte otázne, keďže hodinky vraj na jedno nabitie vydržia až 23 mesiacov.

ZDROJ | Casio

Pozrite siCasio Edifice EQB600 – krásne hodinky so svetovým časom

Nechýba samozrejme Bluetooth a podporovaná smartfón aplikácia, cez ktorú si viete pozrieť históriu cestovania a ktorá vám bude podľa danej krajiny upravovať časovú zónu.

S nastavením času sa autori skutočne vyhrali, keďže si viete pozrieť svetový čas či porovnať dve rôzne časové zóny. O presný svetový čas sa stará Connected Engine 3, ktorý zavádza funkciu 3-way time synchronizácia. To znamená, že údaje o presnom čase idú okrem rádiového signálu aj z GPS satelitného času aj z časových serverov.

Ak vás tieto netradičné inteligentné hodinky zaujali, pripravte si cca 800 dolárov a počkajte si na máj, kedy by mali byť tieto hodinky dostupné. Ako sa Casio G-Shock GPW-2000 pozdávajú vám?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojCasio

Komentáre k článku