CASE Remote Air – diaľkové ovládanie s appkou pre zrkadlovky

ZDROJ | CheeringTech Team

Čínska spoločnosť CheeringTech Team predstavila druhú verziu svojho diaľkového ovládača CASE Remote Air. Ten je menší, ľahší a vybavenejší, ako pôvodný model.

https://vimeo.com/173862634

Prekvapivo ale ho neuviedla na trh, ale ako projekt na crowdfundingovej platforme Indiegogo. CASE Remote Air je malá krabička s rozmermi 60 x 40 x 10 mm a hmotnosťou 50 gramov.

Vo vnútri je 400 MHz MIPS procesor, 64 MB RAM a malá batéria s výdržou do 6 hodín. Okrem toho je v krabičke aj WiFi b/g/n modul s dosahom zhruba 50 metrov.

K vybraných zrkadlovkám sa novinka pripája cez USB rozhranie, v balení by mali byť tri druhy káblov pre pripojenie Canon a Nikon aparátov. Na tele drží v klasických koľajničkách pre príslušenstvo.

CASE Remote Air 1
ZDROJ | CheeringTech Team

CASE Remote Air vytvára hotspot, ku ktorému pripojíte smartfón alebo tablet s appkou či dokonca počítač.  CASE Remote Air je kompatibilný s Androidom, iOS, Windowsom a OS X. Jediným problémom je, že na pripojenie do internetu v takom prípade musíte využiť dáta od operátora.

Cez appku je pritom možné ovládať prakticky všetky funkcie fotoaparátu a využívať aj nové. Napríklad si môžete nastaviť časozberné snímanie, o ktorého časovanie sa postará samotná appka. Rovnako môžete vyskúšať aj tvorbu HDR záberov, aj keď ich vaša zrkadlovka neovláda.

Nechýbajú manuálne nastavenia obrazu, výber zaostrovacieho bodu, ISO atď. Fotografie a videá z fotoaparátu je možné zálohovať aj do pripojeného zariadenia a rovno ich rýchlo editovať.

CASE Remote Air 4
ZDROJ | CheeringTech Team

Ak sa podarí výrobcovi vyzbierať 100 000 USD, tak sa s  CASE Remote Air ešte pohrá a bude možné cez USB kábel z fotoaparátu ťahať energiu pre fungovanie.

Cez Indiegogo je možné novinku získať od 69 dolárov, bežná cena by mala byť okolo 100 USD. Na doručenie si však budete musieť počkať až do októbra.

CASE Remote Air 3
ZDROJ | CheeringTech Team

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku