Cartoon Wars 2: rekord v návykovosti padol, opäť

Existuje množstvo herných modelov, ktoré samé o sebe zaručujú vysokú zábavnú hodnotu. Jedným z nich je princíp vojen medzi dvomi budovami, s ktorých vychádzajú vojaci a cieľom je poraziť všetkých nepriateľov vrátane základne. Tento strategický žáner dokáže človeka pripútať na dlhé hodiny až dni. Zvlášť ak je perfektne spracovaný.

Cartoon Wars 2

Najlepšou hrou svojho druhu pre Android bol pravdepodobne titul Ghost Wars Pro. Novinka menom Cartoon Wars 2 je v mnohých ohľadoch lepšia a v pár veciach horšia. Grafika je síce zjednodušená, ale veľmi podarená. Okrem tradičného vypúšťania vojakov z budovy je prítomný aj druhý mód. Na začiatku každej misie dostanete možnosť s jedným hrdinom poraziť presilu nepriateľov. Ak sa vám to podarí, získate výhodu – dostanete kúzelníka, zničíte magickú vežu nepriateľa a podobne. Ak zlyháte, priebeh úrovne bude ťažší. Popri klasickom útočení vojakmi (ktorí potešia obrovskou variabilitou) môžete opäť použiť aj veľký luk – na rozdiel od Ghost Wars Pro však táto veža nestrieľa neobmedzene. Veľmi obmedzené sú samozrejme aj zdroje na výrobu vojakov. A napokon, oproti spomínanému konkurentovi získavate za porážanie nepriateľov oveľa menej peňazí.

Cartoon Wars 2

Tie môžete použiť na nákup upgradov v obchode. Pri pozemných jednotkách môžete povyšovať existujúce a odomykať úplne nové. Nachádzajú sa tu jednotky od oštepárov až po čarodejníkov a robotov. Podobne je to aj s leteckými jednotkami, ktoré môžu byť zostrelené iba inými letcami, prípadne pešiakmi so strelnou zbraňou. Odomknú sa však až v neskoršej fáze. Nasledujú superzbrane, schopnosti základne (sila, dostrel a rýchlosť luku, rýchlosť zarábania peňazí…) a vylepšovanie individuálneho hrdinu – v tomto prípade nie za peniaze, ale formou bodov skúseností. V hre sa nachádza 6 svetov po približne 15 úrovniach (každá má klasickú a hrdinskú časť), čo je vzhľadom na rozumnú obtiažnosť prebytok priestoru. Azda jedinou a nepochopiteľnou nevýhodou je nutnosť mať pri hraní neustále zapnuté internetové pripojenie. Zbytočne tým padá výkon, výdrž batérie a navyše ak napríklad stratíte signál Wi-Fi, prídete o postup v hre. Cartoon Wars 2 je napriek tomu jedna z najnávykovejších hier, aké sme kedy testovali.

Cartoon Wars 2

Link na stiahnutie v Google Play

Hra bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Google Play

Komentáre k článku