CARROT Weather – sarkastické predpovede počasia, ktoré si zamilujete

ZDROJ | Grailr

Čo sa dá inovovať na predpovedi počasia? Viac informácií? Živé satelitné zábery? Nič z toho netreba, stačia sarkastické hlášky, zábavné hry a achievementy a výsledkom je podarená aplikácia CARROT Weather.

https://youtu.be/v36iK6S_GXM

Kým drvivá väčšina aplikácií na predpoveď počasia sa od seba líši iba používateľským prostredím a zdrojom dát, CARROT Weather stavia na úplne inej báze. Základom je jednoduché používateľské prostredie, v ktorom si pozriete predpoveď na najbližšie hodiny a dni v priebehu niekoľkých sekúnd. Úprimne, to však nie je to, kvôli čomu budete aplikáciu pravidelne zapínať znova a znova.

Dominantným prvkom aplikácie sú úsečné texty, ktoré (niekedy viac, inokedy menej) vystihujú aktuálne počasie. Väčšinou ide o sarkastické hlášky, no ich čaro spočíva v tom, že autori aplikácie tieto hlášky neustále obnovujú. CARROT tak reaguje na aktuálne trendy vo svete, sviatky a najnovšie udalosti. Sám som sa často pristihol, že aplikáciu zapínam len pre pobavenie a keď som ju vypol, vôbec som si nepamätal, aké má byť vlastne počasie.

CARROT Weather okrem toho ponúka aj ďalšie funkcie, ako napríklad Time Travel. Výberom dátumu sa prenesiete do minulosti a aplikácia vám povie, aké bolo v ten deň počasie. Ešte zábavnejšia je však minihra Secret Locations, kde budete musieť hľadať nejaké miesto na Zemi podľa nápovedy. Okrem toho v aplikácii nechýbajú ani takzvané achievementy, teda trofeje za plnenie rôznych úloh a za stret s rôznymi druhmi počasia.

Verzia pre iOS stojí 5,49 €, no tá pre Android je bezplatná. Niektoré spomínané funkcie sú v bezplatnej verzii pre Android zamknuté a odomknúť ich môžete tým, že si predplatíte prémiový účet.

Pozrite siPillow – elegantná iOS aplikácia na sledovanie spánku

Ten je dostupný aj na iOS, kde pridáva notifikácie, pokročilé nastavenia a ďalšie zdroje pre počasie. Tieto doplnky zrejme pre väčšinu ľudí za príplatok nestoja, no ide o ďalší spôsob, akým môžete dlhodobo podporovať vývojárov.

Treba povedať, že CARROT Weather patrí medzi najlepšie podporované aplikácie. Pravidelné aktualizácie prinášajú stále nový obsah a nové funkcie, ako napríklad podporu pre Apple Watch, Siri Skratky, zmiešanú realitu alebo nové zariadenia už v deň ich vydania. V obchode s aplikáciami síce nájdete tisíce aplikácií na predpoveď počasia, no vývojári zo štúdia Grailr si priamu podporu určite zaslúžia.

CARROT Weather96%

Veľkosť:
285.1 MB
Platforma:
iOS 13.0 a vyšší, Android 5.0 a vyšší
Cena:
5,49 €

CARROT Weather dokazuje, že počasie nemusí byť nudné. Sarkastické hlášky, cestovanie v čase a achievementy zaručia, že si predpovede počasia zamilujete.

Komentáre k článku