CARLOG 03 – Toyota Land Cruiser jazdí v teréne úplne sama

ZDROJ | Toyota

Ak sa povie Toyota Land Cruiser väčšina ľudí okamžite vie, o aký model auta sa jedná. Človek by ani nepovedal, že táto legenda je na trhu už celých 65 rokov.

ZDROJ | Toyota

Najnovšia verzia pre rok 2018 prináša pomerne výrazné zmeny v dizajne, avšak ponecháva si všetko potrebné, čo milovníci tejto offroadovej klasiky majú tak radi. Prepracovaná je tak napríklad predná maska, ktorá v novej verzii pôsobí uhladenejšie a prívetivejšie.

ZDROJ | Toyota

Úpravám sa samozrejme nevyhli ani nárazníky, blatníky s obrovským oblúkom, ktoré skrývajú veľké 18” disky, alebo grafika zadných svetiel. Vynovená paleta farieb tak napríklad ponúka nové odtiene Midnight Emerald Blue a Avant-Garde Bronze.

ZDROJ | Toyota

Upravený dizajn predĺžil karosériu o 60 mm, pričom si však Land Cruiser zachoval svoje nájazdové uhly. V teréne je tak rovnako, alebo ešte viac schopný, ako doposiaľ. Pomáha tomu aj svetlá výška 215 mm, ktorú ešte mierne zvýši pneumatický podvozok na zadnej náprave.

Interiér naopak ponúka prepracovanú palubnú dosku, ako aj nový multimediálny systém Toyota Touch 2, ktorý komunikuje prostredníctvom 8” dotykového displeja. Stále je to však doslova luxus na kolesách, ktorý podtrhujú tak použité materiály, ako aj komfort sedadiel a najmä bohatá dávka priestoru.

ZDROJ | Toyota

Samozrejme nový Land Cruiser ponúka vynikajúce vlastnosti aj do terénu, kde jeho potenciál vyzdvihuje permanentný pohon všetkých kolies s uzamykateľným stredným diferenciálom.

Pozrite siCARLOG 01 – Je Renault Alaskan krajší ako Navara?!

Novinkou je však systém Crawl Control, ktorý dokáže pekne regulovať jazdu auta v teréne a tiež napríklad odpájateľný stabilizátory. Land Cruiser je jednoducho legenda.

Pocity z tohto unikátneho auta sa vám podobne ako pri iných vozidlách snažíme sprostredkovať prostredníctvom videa. Tentokrát sme si pre vás pripravili teda nový CARLOG, v ktorom sa pozrieme práve na novú Toyotu Land Cruiser.

https://youtu.be/9DKnIg7KL4k

Ak teda máte niekoľko minút voľného času a chcete sa pozrieť na novinky, ktoré Toyota Land Cruiser pre rok 2018 prináša, určite si pozrite naše nové video. Ospravedlňte však prosím občasné výpadky zvuku, ktoré boli spôsobené vetrom. Akosi som zabudol na externý mikrofón.

Komentáre k článku