Capcom Home Arcade – ďalšia retro konzola nabitá kultovými hernými titulmi

Retro herné konzoly už má každá herná spoločnosť, ktorá niečo znamená – Nintendo, Sony a svoju retro konzolu chystá aj Atari a najnovšie Capcom. Práve posledná menovaná spoločnosť už na jeseň prinesie konzolu Capcom Home Arcade.

Tak ako každá z konkurenčných herných konzol, aj tá od Capcomu prinesie nádielku pôvodných hier od tejto spoločnosti. Herné štúdio Capcom stojí za rôznymi legendárnymi bojovými titulmi, ktoré sa tiež na konzole objavia.

https://www.youtube.com/watch?v=28uPjH5aQVU

Pozrite siAtari VCS – legendárna herná konzola sa vracia

Okrem samotných hier je zaujímavý aj dizajn konzoly. Kým iné retro konzoly sa zväčša inšpirovali pôvodnými hernými strojmi a priniesli ich v miniatúrnej verzii, Capcom Home Arcade konzola bude mať tvar loga Capcom s dvomi retro joystickmi a okrúhlymi tlačidlami. Celé ovládanie pripomína arkádové automaty, ktoré sa dajú nájsť v niektorých starých herniach.

Konzola sa pripája cez HDMI kábel a okrem hrania hier podporuje aj pripojenie na Wi-Fi, ktoré by malo umožniť porovnanie v hrách v svetových rebríčkoch. Nechýba podpora pre duálne ovládanie.

Jediným negatívnom môže byť počet hier a cena tejto zaujímavej konzoly. 16 hier nie je naozaj veľa v porovnaní s bohatou ponukou konkurencie. Čo sa týka konkrétnych titulov, konzola ponúkne tieto hry: 1944: The Loop Master, Alien vs. Predator, Armored Warriors, Capcom Sports Club, Captain Commando, Cyberbots, Darkstalkers, Eco Fighters, Final Fight, Ghouls ‘n Ghosts, Gigawing, Mega Man: The Power Battle, Progear, Street Fighter II: Hyper Fighting, Strider a Super Puzzle Fighter II Turbo.

ZDROJ | Capcom

Pozrite siRetro SNES je na svete, ponúkne 21 old-school hier

Ak vás konzola Capcom Home Arcade zaujala, kúpiť sa bude dať od 25. októbra za cenu 229 eur. S dostupnosťou na Slovensku je to zatiaľ otázne, no konzola by sa mala objaviť na začiatok na trhu vo Veľkej Británii.

V porovnaní s konkurenciou ide o trochu premrštenú cenu, keďže podobné retro konzoly sa predávajú od 80 do 150 eur. Navyše, keď už má konzola od Capcomu Wi-Fi, spoločnosť mohla pridať možnosť sťahovania ďalších retro hier.

ZdrojCapcom Home Arcade

Komentáre k článku