Canyon ukazuje ako by mohla vyzerať budúcnosť elektrickej mobility

ZDROJ | Canyon

Nemecký výrobca Canyon rozšíril svoje portfólio o dva nové elektrické bicykle. Okrem nich ukázal aj zaujímavý koncept elektrického auta ovládaného pedálmi.

Napriek tomu, že predaj elektromobilov a hybridov rastie, existujú aj iné ekologické alternatívy určené na presun mestom. Príkladom je koncept od výrobcu Canyon.

ZDROJ | Canyon

Ide o dokonalý mix, ktorý kombinuje výhody vozidla a bicykla. Na jednej strane tu máme možnosť pohonu pomocou elektrickej asistencie a pedálov a na strane druhej tu máme ochranu pred nepriaznivým počasím a stabilitu všetkých štyroch kolies. Výhodou tiež je úložný priestor, ktorý môžete využiť napríklad na nákupy, prípadne ho vymeniť za ešte jedno sedadlo pre dieťa.

Čo sa týka špecifikácií, koncept pracuje s 2 000 Wh batériou, ktorá by mala zabezpečiť dojazd na jedno nabitie približne 150 kilometrov. Hmotnosť tohto hybridu má byť 95 kilometrov. Otázne je, ako sa na takomto hybride bicykla a automobilu cúva. Ide samozrejme iba o koncept, takže zatiaľ nie je potvrdené, že sa ho reálne niekedy dočkáme.

ZDROJ | Canyon

Pozrite siE-765 GOTHAM – mestský elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 15 kilogramov

Canyon však predstavil aj dva nové elektrické bicykle – Commuter:ON a Precede:ON. Oba modely predstavujú mestské bicykle, no sú odlišné rámom aj vlastnosťami.

ZDROJ | Canyon

Bicykle Commuter:ON napríklad ponúka platformu Fazua, čo znamená, že si môžete motor aj batériu odstrániť a tým elektrický bicykel pretransformovať na bežný bicykel so zníženou hmotnosťou o 3 kg. Hmotnosť bicykla je 17 kilogramov.

Bicykel ponúka dojazd 75 kilometrov na jedno nabitie, 250 Wh batériu a maximálnu rýchlosť asistencie 25 kilometrov za hodinu. Bicykel ponúka viacero farbených spracovaní a tiež dva druhy rámu – jeden jednoduchší na nastupovanie a druhý športovejší. Nechýba integrované svetlo a tiež displej. Cena tohto modelu je 3 299 €.

ZDROJ | Canyon

Pozrite siShimano EP8 – motor pre elektrický bicykel, ktorý chce konkurovať Boschu

Druhý model, Precede:ON ponúka motor Bosch, 500 Wh batériu a možnosť naložiť na bicykel 30-kilogramov nákupu bez zníženia výkonu. Ani pri tomto modeli nechýbajú na výber dva rôzne rámy, integrované svetlo, displej a tiež rôzne druhy nosičov. Cena začína na 4 299 €. Oba bicykle budú na predaj na jar v roku 2021.

ZDROJ | Canyon

ZdrojCanyon

Komentáre k článku