Canon prichádza s unikátnym systémom, s ktorým môžete natáčať 3D VR videá

ZDROJ | Canon

Spoločnosť Canon dnes predstavila zaujímavé riešenie pre záznam 3D VR videí – systém EOS R. Ten je integrovaný v rámci nového objektívu Canon RF 5,2 mm F2.8L FISHEYE.

Na trhu je množstvo kamier, s ktorými je možné natáčať VR videá, väčšinou ide o tzv. 360° kamery. Tie však nie vždy majú kvalitný video výstup s vysokým rozlíšením. Canon prichádza však s úplne odlišným riešením a to špeciálnym objektívom, s ktorým môžete vo finále natáčať priestorové 8K videá.

Pozrite siNikon Z 9 – full-frame s 8K videom a profi telom

Objektív dokáže natáčať 3D obsah vo formáte 180°. Objektív je určený pre fotoaparát Canon EOS R5, ale aj pre ďalšie modely v rámci systému VR. Okrem objektívu je súčasťou systému EOS VR tiež novo vyvinutá aplikácia EOS VR Utility a zásuvný modul EOS VR Plug-in pre Adobe Premiere Pro, ktoré by mali zjednodušiť proces postprodukcie.

Ultra širokouhlý dvojitý objektív typu rybie oko Canon RF 5,2 mm F2.8L DUAL FISHEYE má uhol záberu 190°, čo je základom pre stereoskopický záznam pre VR. Synchronizácia dvoch obrazov sa uskutočňuje priamo vo fotoaparáte.

ZDROJ | Canon

Nástroj Canon EOS Utility a aplikácia Camera Connect by mali umožniť jednoduchšie ovládanie na diaľku a živý náhľad pri filmovaní. Inovatívny objektív Canon RF 5,2 mm F2.8L FISHEYE by mal byť dostupný už teraz za cenu 1 999 dolárov.

ZdrojCanon

Komentáre k článku