Canon má nové delo v kompaktnom tele

ZDROJ | Canon

Canon predstavil kompakt, ktorý si na cestu s kľudným svedomím môže zobrať aj akýkoľvek profík. Parametre nástupcu známeho modelu Canon G7 X totiž tomu nasvedčujú. Ostatne už predchádzajúca verzia sa osvedčila ako vynikajúci kompakt s množstvom nastavení a možností. Verzia s prípavkom Mark II je na tom ešte lepšie.

Canon G7 X Mark II 04
ZDROJ | Canon

Pozrite siPhotokina 2014 | Canon PowerShot G7 X útočí na Sony RX100 nielen veľkým senzorom

Nový Canon G7 X Mark II ponúka síce rovnaký 1″ CMOS snímač s maximálnym rozlíšením 20,1 Mpx a dokonca aj rovnaký 24-100mm f/1,8-2,8 objektív, Canon však svojej novinke doprial procesor DIGIC 7. Práve vďaka nemu sa môže Canon G7 X Mark II pochváliť sekvenčným snímaním rýchlosťou 8 fps pri maximálnom rozlíšení fotografie. Nový procesor dokonca pridáva toľko výkonu, že rovnakou rýchlosťou môžete snímať aj fotografie vo formáte RAW. Používatelia navyše môžu svoje RAW fotografie konvertovať priamo vo fotoaparáte.

Canon G7 X Mark II 08
ZDROJ | Canon

Drobným vylepšeniam sa nevyhlo ani samotné telo fotoaparátu. To dostalo vylepšený 3″ dotykový displej s možnosťou vyklápania. Budúci majitelia fotoaparátu Canon G7 X Mark II si môžu navyše vybrať, či chcú skokovité, alebo plynulé ovládanie nastavení pomocou otočného prstenca okolo objektívu. Canon pre tento účel umiestnil na tele fotoaparátu dokonca samostatné tlačidlo.

Canon G7 X Mark II 06
ZDROJ | Canon

Canon v prípade svojej novinky vylepšil aj optickú stabilizáciu Dual Sensing IS a pri zaostrovaní zase budúci majitelia tohto kompaktu ocenia funkciu MF Peaking, ktorá okamžite zvýrazní zaostrené časti obrazu. Canon G7 X Mark II je schopný natáčania Full HD videí s možnosťou kompletných manuálnych nastavení. Samozrejme nechýba možnosť natáčania time-lapse videí, ako aj zrýchlených záberov.

Nový kompakt Canon G7 X Mark II sa do predaja dostane v priebehu mája tohto roku, pričom jeho odporúčaná cena na americkom trhu bude 699,99 USD.

ZdrojCanon

Komentáre k článku