Canon Legria GX10 má konečne aj Ultra HD video

Prešli už roky, odkedy tu máme Ultra HD rozlíšenie. Za ten čas sa dostalo už aj do smartfónov či miniatúrnych akčných kamier, no v pomaly prachom zapadajúcom segmente klasických kamier Canon toto rozlíšenie akosi ignoroval. Nová Legria GX10 chce tento trend otočiť.

ZDROJ | Canon

Canon Legria GX10 totiž ako prvá v segmente Legria ponúkne Ultra HD rozlíšenie. Canon ho totiž úplne neignoroval, no pracoval s ním iba v profi kamerách. Teraz si Ultra HD kameru budú môcť dopriať aj bežní spotrebitelia, ktorí nepotrebujú kvantum manuálnych funkcií a vlastností, ktoré vedia využiť iba profíci.

ZDROJ | Canon

Nová kamera od Canonu je zároveň prvou, ktoré pracuje s 1-palcovým 13,4 Mpx čipom, ktorý využíva známu technológiu ostrenia Dual Pixel. Objektív ponúka rozsah 25,5 – 382,5 mm, čo predstavuje 15-násobné priblíženie. Svetelnosť je pritom od f/2,8 do f/4,5. Objektív je z 18 členov v 14 skupinách a je navyše stabilizovaný.

ZDROJ | Canon

Poteší aj režim Wide Dynamic Range (WDR), ktorý má podľa výrobcu rozšíriť dynamický rozsah o 800% a tým ponúknuť čistý obraz, živé farby či prekreslenie aj v tieňoch. Samozrejmosťou sú PASM režimy pre manuálne nastavenia, no nechýbajú ani scénické režimy a plná automatika.

Pozrite siCanon XC15 – profi kamera s Ultra HD v malom balení

Novinka dokáže natáčať 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 px) video pri 50p, teda s 25 fps výstupom. Samozrejmosťou je však aj Full HD video. Dátový tok dosahuje 150 Mbit/s pri Ultra HD videu, resp. 35 Mbit/s pri Full HD.

ZDROJ | Canon

Legria GX10 chce potešiť aj 100 fps záznamom, či časozberným režimom pre pútavé videá. Okrem iného novinka ponúka aj 3,5 mm vstup na mikrofón.

Pozrite siCanon XC10 – špičkové Ultra HD video v hybridnom tele kamery a zrkadlovky

Hľadáčik má 0,24″ uhlopriečku a rozlíšenie zhruba 900 x 600 px. Plne výklopný displej má zas 3,5″ uhlopriečku a rozlíšenie 960 x 540 px a je aj dotykový.

ZDROJ | Canon

Na ukladanie dát slúži dvojica SDXC slotov. Vo výbave nechýba ale ani Wi-Fi modul pre priame spojenie s mobilným zariadením a vzdialené ovládanie.

Cena novinky zatiaľ nie je známa.

ZDROJ | Canon

ZdrojCanon TS

Komentáre k článku