Canon EOS M5 – zrkadlovka bez zrkadla v tele CSC

ZDROJ | Canon

Canon pár dní pred výstavou Photokina 2016 v Kolíne predstavil nový CSC model, Canon EOS M5. Na rozdiel od modelu EOS M3 je novinka vybavenejšia a viac pripomína zrkadlovku. Napriek tomu má pomerne malé rozmery a úplne nový procesor DIGIC 7.

canon-eos-m5-6
ZDROJ | Canon

Fotoaparát EOS M5 je prvý zo systému EOS, ktorý využíva obrazový procesor DIGIC 7. Ten má mať dostatočný výpočtový výkon na elimináciu šumu a vytváranie snímok s podrobnými detailmi i bohatými tónmi. Procesor pomáha CMOS snímaču APS-C s rozlíšením 24,2 Mpx, ktorý si novinka požičala zo zrkadlovky EOS 80D.

Snímač má prakticky rovnaké parametre, ako v modeli 80D. Citlivosť dosahuje ISO 100 – ISO 25 600 a využíva aj technológiu CMOS AF s duálnymi pixelmi pre rýchlejšie ostrenie. S novým procesorom po boku je M5-ka schopná kontinuálne snímať do rýchlosti 7 fps.

canon-eos-m5-10
ZDROJ | Canon

 

Budúcich majiteľov poteš aj 5-osová stabilizácia obrazu, takže nebudú potrebovať ani stabilizovaný objektív. Nejde ale o stabilizáciu snímača. Ide o digitálnu stabilizáciu, ktorú je možné využívať len vo videách.

Tie je možné natáčať vo Full HD rozlíšení pri 60 fps. Okrem veľkého dotykového displeja s uhlopriečkou 3,2 palca a rozlíšením cca 900 x 600 px je k dispozícii elektronický OLED hľadáčik s rozlíšením 1 024 x 768 px.

https://www.youtube.com/watch?v=ruCK-ZFNzuU

Zaujímavosťou je možnosť využívania dotykového displeja ako touchpadu v prípade snímania scény cez elektronický hľadáčik. Virtuálny touchpad umožňuje palcom meniť bod alebo zónu automatického zaostrovania.

Potešia aj možnosti pripojenia. Okrem Wi-Fi má aj Bluetooth modul s NFC pre rýchle párovanie so smartfónmi. Wi-Fi poslúži na zálohovanie záberov, Bluetooth zas na ovládanie cez Canon appku.

canon-eos-m5-8
ZDROJ | Canon

Rozmery novinky sú 115,6 x 89,2 x 60,6 mm (bez objektívu), hmotnosť dosahuje 427 gramov. K novinke je možné pripojiť prakticky akýkoľvek objektív od Canonu, no len s adaptérom. Inak je možné pripojiť akýkoľvek objektív s EF-M bajonetom.

Kompletnú špecifikáciu nájdete na webe výrobcu. Cenu ani dostupnosť na našom trhu výrobca zatiaľ nezverejnil.

canon-eos-m5-5
ZDROJ | Canon

 

ZdrojCanon

Komentáre k článku