Canon EOS C70 – nová kamera spája systém Cinema EOS s rodinou EOS R

ZDROJ | Canon

Canon predstavil novú kompaktnú kameru Canon EOS C70, ktorá ponúkne filmárom výhody objektívov RF a možnosť nahrávania v 4K UHD rozlíšení pri 120 snímkach za sekundu s 10-bitovou farebnou hĺbkou.

Canon mieri s novou kamerou na dokumentaristov, spravodajcov, ale aj na tvorcov obsahu na sociálnych sieťach. Vďaka kompaktným rozmerom je totiž EOS C70 možné ľahko namontovať na stabilizátor alebo dron. Zo série Cinema EOS ide o doteraz najmenší a najľahší model. Vďaka novému adaptéru EF-EOS R 0.71x je k nej navyše možné pripojiť objektívy EF.

ZDROJ | Canon

Na SD kartu dokáže nahrávať záznam maximálne v 4K UHD rozlíšení pri 120 snímkach za sekundu s 10-bitovou farebnou hĺbkou 4:2:2 vo formáte XF-AVC (All-I alebo Long-GOP) a MP4 v HEVC (H.265) alebo H.264. O stabilizáciu obrazu sa stará Combination IS, ktorý využíva ako optickú stabilizáciu objektívov RF, tak aj elektronickú stabilizáciu v tele kamery.

ZDROJ | Canon

Rozšírená komunikácia medzi objektívom a telom kamery ponúka okrem iného aj možnosť zobrazenia vzdialenosti objektu na LCD displeji kamery. Na samotnej kamere sa k tomu pridáva až 13 nastaviteľných tlačidiel, multifunkčný grip, viaceré porty vrátane HDMI a 2x mini XLR a nezávislý systém chladenia.

ZDROJ | Canon

Canon EOS C70 využíva snímač typu Super 35mm Dual Gain Output (DGO), ktorý poznáme z kamery EOS C300 Mark III. Snímač ponúka kvalitu s dynamickým rozsahom cez 16 EV. Z bezzrkadlovky EOS R5 si novinka prepožičiava inteligentný sledovací a rozpoznávací systém EOS ITR AF X.

ZDROJ | Canon

V prípade potreby vysokej snímkovej frekvencie ponúka EOS C70 v režime Super16 aj možnosť nahrávania pri 180 sn./s. Okrem toho samozrejme dokáže natívne pracovať aj s rozlíšeniami 2K a Full HD, pričom záznam dokáže ukladať súbežne na dve médiá v rovnakom formáte alebo v dvoch rôznych formátoch, dokonca aj v rôznych rozlíšeniach a bitových hĺbkach.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku