Cambridge Audio oslavuje svoju 50-ročnicu poriadne pompézne

ZDROJ | Cambridge Audio

Mať toľko času, koľko je potrebné, len aby bol výsledný produkt dokonalý, je luxusom nielen v audiofilskej brandži, ale zrejme kdekoľvek. Firma Cambridge Audio si to napriek tomu dovolila a tri roky vyvíjala nový zvukový systém Edge.

Spoločnosť Cambridge Audio je významná britská firma, ktorá vznikla v roku 1968 a od začiatku sa začala zameriavať na Hi-Fi techniku. Práve prvý zosilňovač  P40 navrhol Gordon Edge s Petrom Lee a vytvoril tak tradíciu v rade Edge, ktorá je známa nekompromisnou kvalitou.

ZDROJ | Cambridge Audio

Tento rok má za sebou Cambridge Audio 50 rokov existencie. Ako čerešničku na torte ponúkajú svojim zákazníkom “nakazenými” audiofíliou tri komponenty. Prvým je integrovaný zosilňovač Edge A, druhým zariadením je streamer Edge NQ a tretím výkonový zosilňovač Edge W.

Pozrite siZdatný krásavec – McIntosh uvádza výkonový zosilňovač MC611

Odstránili sme všetky obmedzenia počas vývoja Edge – všetko trvalo tak dlho, ako bolo treba, pretože sme sa snažili o najlepší systém, aký sme kedy urobili. Výsledky hovoria samé za seba.

Stuart George, generálny riaditeľ spoločnosti Cambridge Audio

https://youtu.be/3eHCh-O5n6E

Na výslednom zvukovom štandarde sa podieľalo množstvo inžinierov. V zosilňovači Edge W sa im napríklad podarilo skrátiť vedenie signálu len cez 14 komponentov. Bežne sa pritom vstupný signál spracováva v dva až trikrát viac súčiastkach, čo spôsobuje väčšie rušenie. Zmenou bežných kondenzátorov na kondenzátory s aktívnym obvodom zase dosiahli zníženie skreslenia. Toroidné transformátory prišli s inteligentným dizajnom, ktorý vraj vylúči akékoľvek elektromagnetické rušenie. Mimochodom, práve zosilňovač P40 mal ako prvý na svete toroidný zosilňovač.

ZDROJ | Cambridge Audio

Streamer NQ dostal aktualizovanú platformu StreamMagic podporujúcu AirPlay, Chromecast, Spotify Connect, ako aj Bluetooth aptX HD, ktorý prenáša 24-bitový zvuk do offline bezdrôtového prenosu.

ZDROJ | Cambridge Audio

Edge A a streamer Edge NQ má koaxiálny a optický (24 bit / 96 kHz) a USB (32 bit / 384 kHz, DSD 256) vstup. Oba zosilňovače majú výkon 100 W pri záťaži do 8 ohmov.

ZDROJ | Cambridge Audio

Technický riaditeľ Dominic Baker hovorí: „Vybrali sme si tie najlepšie komponenty a materiály s jediným cieľom poskytnúť najlepší prejav čistého a prirodzeného zvuku.”

ZDROJ | Cambridge Audio

Integrovaný zosilňovač Edge A sa bude predávať za 4 500, streamer Edge NQ za 3 500 a zosilňovač Edge W výjde na 2 500 libier. Do predaja prídu tieto zvukové zázraky v júni tohto roku.

ZDROJ | Cambridge Audio

ZdrojCambridge Audio

Komentáre k článku