Calm – aplikácia na meditáciu, relax a sebazdokonaľovanie

ZDROJ | Calm.com

Doba je rýchla a občas by nám prospelo spomaliť. Práve na to slúži aplikácia Calm, vďaka ktorej môžete na chvíľu vypnúť kedykoľvek a kdekoľvek, stačia vám k tomu slúchadlá a pár minút času.

https://youtu.be/FZb3TQ_URpU

Meditácia na našom území nie je tak populárna, ako by si zaslúžila. Nemusí ísť pritom o sedenie v tureckom sede v nejakom kláštore. Práve naopak, stačí vám k tomu smartfón, slúchadlá a aplikácia Calm. V tejto aplikácii si môžete vybrať cieľ, ktorý chcete pomocou meditácie dosiahnuť. Medzi možnosťami nájdete napríklad zníženie stresu, zlepšenie spánku, budovanie sebavedomia a ďalšie.

Calm vám tieto ciele pomôže dosiahnuť pomocou niekoľkominútových nahrávok, v ktorých vás príjemný hlas sprevádza tým, ako sa máte uvoľniť, ako máte dýchať a na čo máte myslieť. Mimochodom, ak plánujete meditovať v hlučnejšom prostredí, pripravte si k tomu slúchadlá, ktoré poriadne izolujú hluk.

Pri každej nahrávke vám v pozadí znejú zvuky prírody, praskajúceho krbu, tropického dažďa, alebo iný zvuk spojený s príjemnou animáciou. Na vybranú animáciu sa môžete pozerať počas meditácie, čo je už samo o sebe dosť upokojujúce.

Pozrite siSleep Cycle – appka na zlepšenie vášho spánku

Na výber máte niekoľko takýchto scenérií, pričom všetky sú bezplatné. Samotné meditačné nahrávky už všetky bezplatné nie sú, no tie základné áno. Pred spaním si v Calm môžete pustiť príbehy na dobrú noc, pri ktorých na konci automaticky zhasne obrazovka telefónu a stíšia sa zvuky, takže pri nich pokojne môžete zaspať.

Ak si chcete vyskúšať všetky výhody predplatného, k dispozícii máte 7-dňovú skúšobnú verziu, ktorá vám otvorí všetky nahrávky, príbehy a piesne. Predplatné stojí 9,99 € mesačne, respektíve 35,99 € ročne.

ZDROJ | Calm.com

Calm90%

Veľkosť:
116 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Calm je v základe bezplatná aplikácia, pomocou ktorej sa môžete naučiť meditovať, relaxovať alebo vám môže pomôcť so spánkom.

Komentáre k článku