Call of Duty: Modern Warfare – moderná vojna sa vracia

ZDROJ | Call of Duty

Najznámejšia FPS herná séria tento rok príde s novým dielom, ktorý sa vracia k moderným konfliktom. Spolu s Call of Duty: Modern Warfare sa vracia aj legendárna postava kapitána Pricea.

https://www.youtube.com/watch?v=PE9EHQEowes

Séria Call of Duty je tu s nami už 16 rokov a má za sebou 15 titulov, z ktorých niektoré boli viac úspešné, iné menej. V roku 2007 však vyšiel diel, ktorý si získal fanúšikov po celom svete vďaka návykovému multiplayeru a tiež vďaka zasadeniu príbehu do súčasného sveta, čo bolo príjemnou zmenou oproti druhej svetovej vojny, kde sa väčšina FPS hier toho času odohrávala.

ZDROJ | Call of Duty

Pozrite siCall of Duty: WWII – návrat na bojiská druhej svetovej vojny

V rámci série Modern Warfare vyšli tri diely a štúdio Infinity Ward prichádza tento rok s novým prírastkom do tejto série. Call of Duty: Modern Warfare ponúkne oproti predchodcom temnejší príbeh, ktorý by vraj podľa vývojárov mal byť viac realistický.

Podľa prvého traileru sa vráti aj legendárna postava kapitána Pricea, ktorý bol obľúbeným hrdinom v prvých troch dieloch série Modern Warfare.

Novinári, ktorí mali možnosť si zahrať prvých pár levelov z pripravovanej hry prezradili, že v si v nej zahráte aj za arabskú vojačku.

Určite sa môžeme tešiť aj na multiplayer, ktorý bude hlavné lákadlo hry. Call of Duty: Modern Warfare by malo ponúknuť aj cross-platform multiplayer, to znamená, že si ho môžete zahrať s hráčmi z ostatných platforiem.

ZDROJ | Call of Duty

Pozrite siCall of Duty: Mobile – najúspešnejšia FPS hra prichádza na smartfóny

Mnohí hráči sa potešia, že distribútor zrušil hre tzv. season pass, ktorý za poplatok umožnil dostávať doplnkové mapy či prídavky do hry. Spoločnosť Infinity Ward tak chce po prvýkrát vydávať doplnkový obsah zadarmo pre všetkých hráčov. Okrem multiplayeru, bude hra disponovať aj kooperatívnym režimom.

Pokiaľ sme vás na nový diel Call of Duty: Modern Warfare navnadili, očakávať ho môžete 25. októbra, kedy oficiálne vychádza na PlayStation 4, Xbox One a PC. Cena by mala byť približne 60 euro.

ZdrojCall of Duty

Komentáre k článku