CAKE Ösa – elektrická motorka, ktorá zaujme najmä netradičným dizajnom

Švédska firma Cake predstavila elektrickú motorku CAKE Ösa, ktorá ponúka bohatú možnosť úprav. Po dizajnovej stránke tak nečakajte žiadne futuristické úpravy, ale skôr netradičné formy dizajnu.

Možnosti úprav majú dosahovať viac ako 1 000 kombinácií. Motorka ponúka dve verzie – Cake Ösa Lite a Cake Ösa+. Rozdiel je najmä v batériách. Kým model Ösa Lite ponúka 1,5 kWh batériu, Ösa+ ponúka 2,6 kWh.

ZDROJ | Cake

Pozrite siCurtiss Hades – očakávaná elektrická motorka ide do výroby

Zabudované batérie navyše umožňujú využiť ich ako nabíjacie stanice pre svetlá či iné spotrebiče. Motorka sa tak dá napríklad využiť ako mobilný generátor. Na motorke si však viete upraviť takmer úplne všetko od predného svetla cez prenosný priestor až po veľkosť batérií. Na oficiálnej stránke motorky si ju viete tuningovať ako v nejakej videohre. S každým príslušenstvom sa cena samozrejme navyšuje.

Čo sa týka špecifikácií, motorka má dojazd 100 kilometrov a jej hmotnosť je 65 kilogramov. Na šoférovanie tejto motorky vám stačí vodičské oprávnenie typu A1. Maximálna rýchlosť je 100 kilometrov za hodinu.

Cena drahšieho modelu začína na 6 500 € v závislosti od príslušenstva. Za predobjednávku na túto motorku ale musíte zaplatiť 200 €.

Druhý cenovo dostupnejší model Ösa Lite ponúka maximálnu rýchlosť 45 kilometrov za hodinu, čím spĺňa podmienky na registráciu ako moped a nie ako plnohodnotná motorka. Cena je preto znížená na 4 500 €. Dojazd však ostal na úrovni 100 kilometrov na jedno nabitie. Hmotnosť je tiež rovnaká, teda 65 kilogramov. 

https://vimeo.com/370838608

Pozrite siCake Kalk – dizajnový elektro dirtbike na vybláznenie

Okrem dizajnu nemusí každému sadnúť ani vyššia cena, ktorá je oproti konkurencii prehnaná. Pokiaľ vás tieto zvláštne motorky zo Švédska zaujali, dostupné budú od marca 2020 v USA a v krajinách Európskej únie.

ZdrojCake

Komentáre k článku