Cake Kalk – dizajnový elektro dirtbike na vybláznenie

ZDROJ | Ride Cake

Na trhu sú elektrické motorky aj takzvané e-biky, elektro dirtbike ale nie je taký bežný. Cake Kalk je dizajnový skvost určený na vyšantenie do prírody.

ZDROJ | Ride Cake

Mladá švédska spoločnosť Cake, ktorú založil spoluzakladateľ POC Sports Stefan Ytterborn na trh prináša prvý produkt. Je ním elektrický dirtbike Cake Kalk, ktorý okrem krásneho dizajnu zaujme aj konštrukčnými riešeniami.

ZDROJ | Ride Cake

S váhou 70 kilogramov ide totiž o strednú cestu medzi e-bikom a motorkou poháňanou tradičným spaľovacím motorom. Kalk disponuje elektrickou jednotkou bez emisií a inšpiráciu čerpá z enduro a downhill motoriek.

Pozrite siHaibike SDURO HardNine 7.0 2017 – perfektný elektrobicykel s novým motorom

O výkon sa stará 15 kW elektromotor, ktorý bude pri živote držať 2.6 Kwh batéria. Ten priamo poháňa zadné koleso. Výrobca chcel novinku zjednodušiť čo najviac. Aj z toho dôvodu motorka nemá spojku ani rýchlostné stupne, čo uľahčí i prípadné opravy. Nechýbajú ani tri jazdné módy. Discover, ktorý sa vyznačuje pomalým zrýchľovaním a obmedzenou maximálnou rýchlosťou, čo využijú hlavne začiatočníci. Explore sa bude snažiť balansovať výkon a výdrž akumulátora. Pri móde Excite naopak motorka zo seba vydá všetko.

ZDROJ | Ride Cake

Maximálna rýchlosť Cake Kalk potom bude úctyhodných 80 kilometrov za hodinu, dojazd rovnakých 80 kilometrov už taký dobrý nie je. Nakoľko ale motorka zatiaľ nie je určená na bežné komunikácie, na výlet do prírody by mal postačovať.

Pozrite siBultaco Brinco Bikes – vybláznite sa ekologicky

ZDROJ | Ride Cake

Novinka sa dá predobjednať s uhradením zálohy 1 000 €, pričom neskôr zákazník doplatí ďalších 13 000 €. Prvých 50 limitovaných kusov navyše dostane zliatinové diely obrábané CNC strojom a plastové časti budú vymenené za uhlíkové. Prví majitelia sa dočkajú už v lete tohto roka, sériová výroba začne koncom tohto roka.

 

ZdrojRide Cake

Komentáre k článku