Bývalí zamestnanci Tesly vraj kradli informácie pre Rivian, budú aj pre Rimac?

ZDROJ | Rivian

Portál Electrek zverejnil informácie týkajúce sa nového súdneho sporu, v ktorom Tesla obviňuje bývalých zamestnancov a spoločnosť Rivian z kradnutia dát. Tesla má v rukách konkrétne príklady a prípady kedy bývalí zamestnanci kradli cenné informácie. Nie je to pritom prvý súdny spor, ktorý Tesla vedie voči svojim bývalým zamestnancom.

ZDROJ | Rivian

Pozrite siRivian – druhá Tesla? Má na to viac ako len predpoklady

Okrem najnovšieho sporu s Rivianom má podľa Electrek Tesla stále nedoriešený spor s čínskou spoločnosťou Xpang, pre ktorú bývalí zamestnanci Tesly kradli informácie o systéme Autopilot.

Do Rivianu, ktorý sa venuje vývoju unikátnych elektromobilov typu SUV, resp. pick-up, z Tesly prešlo celkovo už až 70 zamestnancov, z ktorých 13 Tesla obviňuje z krádeže duševného vlastníctva. Tých Rivian preplatil a vedome od nich žiadal obchodné tajomstvá svojho bývalého zamestnávateľa. Aspoň to tvrdí Tesla v obvinení pred kalifornským súdom. Tesla vraj zistila únik dát postupne.

ZDROJ | Rivian

Jedna zamestnankyňa vraj ukradla dáta o hromadnom nábore, výrobe a predaji. Tá vraj obvinenia popierala, no nakoniec pod váhou dôkazov priznala odcudzenie dát. Iná zamestnankyňa vraj cenné dáta priamo posielala zo svojho Tesla e-mailu pred svojim odchodom. Iný zamestnanec zas pred ukončením pracovného pomeru neodovzdal svoj notebook a zobral si ho do nového zamestnania, Rivianu.

Zaujímavé je, že Rivian nedávno oznámil, že má v záujme taktiež vybudovať sieť rýchlonabíjacích staníc. Podľa Tesly si pre tento účel vytipovalo dôležitých zamestnancov Tesly, ktorí s tým majú veľké skúsenosti. Podľa obžaloby Rivian priamo lákal zamestnancov Tesly.

ZDROJ | Rivian

Rivian logicky všetky obvinenia odmieta s tým, že má dostatok šikovných zamestnancov, ktorí sa venujú vývoju, výrobe a stratégii. Rivian má vraj svoje vlastné know-how. Rivian vraj od svojich zamestnancov požaduje, aby nezneužívali duševné vlastníctvo svojich predošlých zamestnávateľov.

Žeby podobný osud čakal aj chorvátsky Rimac, ktorý presvedčil Chrisa Porritta, bývalého viceprezidenta Tesly pre inžiniering. Chris má mať obrovské skúsenosti aj zo spoločností ako Aston Martin, či Apple, kde pôsobil ešte donedávna.

ZDROJ | Rimac Automobili

ZdrojElectrek

Komentáre k článku