Bývalí ľudia z Vertu zakladajú vlastnú značku, prvý model je tlačidlový

ZDROJ | Xor

Značku Vertu má každý z nás zapísanú v hlavne ako luxusného výrobcu ručne vyrábaných mobilných telefónov a neskôr aj smartfónov, ktorá ale nedopadla veľmi slávne. Jej slávne meno sa už nepodarilo oživiť nikomu a vyzerá to tak, že už ani jej bývalým zamestnancom. Tí založili celkom novú značku Xor.

Pozrite siLuxus v podobe značky Vertu sa vrátil, aby potešil pracháčov

Pod týmto menom sa ale máme stretávať opäť s luxusnými mobilnými telefónmi, ktoré by mali byť o čosi lepšie ako kedysi Vertu. Prvý model Titanium ale lepší asi veľmi nebude. Napriek dátumu v kalendári sa v Xor rozhodli osloviť potenciálnych zákazníkov z dôb dávno minulých a ponúknu im klasický tlačidlový mobilný telefón s alfanumerickou klávesnicou a 2G/3G pripojením.

ZDROJ | Xor

Ten ale bude maximálne luxusný. Na dnešnú dobu miniatúrny displej bude kryt zafírové sklíčko, telo bude z titánu a zadnú časť bude pokrývať luxusná koža. Telefón má byť vyrábaný ručne v Británii, informuje Engadget.

Operačný systém bude uzavretý, postavený na Series 40 od niekdajšej Nokie. Prekvapivo bude ale model Titanium poskytovať bezdrôtové nabíjanie. Na jedno nabitie by mala batéria aj vďaka chabému hardvéru vydržať 5 dní bez nabíjačky aj s aktívnym používaním.

Plusom pre zámožných majiteľov bude aj 256-bitové end-to-end šifrovanie komunikácie, ale len medzi dvoma Xor mobilmi. Šifrovanie má notifikovať rôzne zvonenie.

A to najlepšie na záver – Xor Titanium má stáť 3 000 libier, čo je zhruba 3 370 €.

ZDROJ | Xor

ZdrojEngadget

Komentáre k článku