Byte je nástupca Vine a používateľov láka na finančné odmeny

ZDROJ | byte.co

Formát krátkych videí dnes funguje viac ako dobre. Chce ho využiť aj nová aplikácia Byte.

Pár sekundové videá, ktoré majú byť nápadné a kreatívne, nie sú v on-line svete ničím novým. Aplikácia Vine, ktorá skončila začiatkom roku 2017, bola extrémne populárnou, aktuálnym kráľom na tomto poli je TikTok, ktorý má okolo 1,5 miliardy stiahnutí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

💡 byte is now available to download for free on iOS and Android

Príspevok, ktorý zdieľa byte (@byte_app),

Jeden zo zakladateľov nakoniec neúspešného Vine krátko po oficiálnom odstavení služby uviedol, že pracuje na nástupcovi aplikácie. Príbeh sa rôzne zamotával, no nakoniec sa po približne dvoch rokoch prác podarilo pred týždňom oficiálne spustiť aplikáciu Byte.

Byte je mikro sociálna sieť založená na 6 sekundových videoklipoch. Ponúka funkcie, ktoré poznáme z iných sociálnych sietí ako sledovať obľúbeného tvorcu, komentovať videá, označovať videá ak sa nám páčia a ďalšie. Aplikácia je dostupná pre oba najrozšírenejšie operačné systémy mobilných zariadení, teda pre Android aj iOS.

Autori novej aplikácie si uvedomujú, že konkurenčný boj s TikTokom bude viac než náročný a približne týždeň po oficiálnom sprístupnení Byte predstavili partnerský program pre tvorcov videí, ktorý avizovali od spustenia aplikácie. Teda lákadlom používať Byte má byť pre ľudí to, že dokážu svojim obsahom hneď od začiatku zarobiť.  Samozrejme, ak kvalitatívne a počtom sledovateľov napĺňajú predstavy tvocov Byte.

ZDROJ | byte.co

Forma odmeňovania tvorcov má byť 120 dňovými partnerskými fondmi, pričom odmeny budú tvorcom vyplácané v štyroch splátkach v 30 dňových cykloch. Výška odmeny bude závisieť od počtu zhliadnutí videa a množstva peňazí v partnerskom fonde. Počet zhliadnutí zaradí tvorcu do konkrétnej skupiny sledovanosti a v rámci tejto skupiny budú všetci tvorcovia odmenení rovnakou sumou.

Peniaze pre tvorcov budú, samozrejme, z reklamy. Autori Byte však upozorňujú, že reklamy nebudú umiestnené pred videá, nebudú sa zobrazovať pri prechádzaní medzi jednotlivými kanálmi a nebudú využívať opätovné zacielenie. Všetky peniaze z reklamy majú ísť tvorcom videí, Byte si údajne z reklamy nenecháva žiadne percentá.

ZDROJ | byte.co

Partnerský program je zatiaľ testovacou verziou, Byte hľadajú aj ďalšie spôsoby ako tvorcov videí odmeňovať. Partnerský program bude spustený v priebehu nasledujúcich 60 až 90 dní, bude len pre Byte-om pozvaných tvorcov a je výhradne pre tvorcov z USA. Ak by sa používateľ o Partnerský program prihlásil sám, je tu možnosť, že ho autori aplikácie po posúdení obsahu zaradia k partnerom.

Zo strany Byte je prísľub vyplatiť všetky peniaze získané z reklamy tvorcom videí pomerne riskantným krokom a preto nie je vôbec prekvapivé, že celý Partnerský program je len beta testovanie, ktoré vo finále môže byť prešpekulovaným krokom ako prilákať používateľov.

ZdrojByte

Komentáre k článku