Bus Simulator 3D: byť autobusárom nie je ľahké

Existujú dva druhy pretekárskych hier – arkády a simulátory (a samozrejme kompromisné riešenia). S tými sa síce budete nejaký čas baviť, ale potom sa začnete cítiť ako dieťa. V simulátore sa naopak potrápite a budete často zlyhávať, ale aspoň sa budete cítiť dôstojne a ak sa niečo naučíte, v istej miere to ovplyvní aj váš reálny život. Do ktorej kategórie spadá Bus Sumulator 3D asi netreba zdôrazňovať.

Bus Simulator 3D

STIAHNITE SI aplikáciu Bus Simulator 3D v Google Play

Po grafickej ani technickej stránke nejde o najpokročilejšiu hru dneška. Ale ani jedným z týchto aspektov hra neurazí. 3D grafika je priemerná, mohla byť detailnejšia, napriek tomu je hra pomerne náročná na hardvér, najviac asi na pamäť RAM. Ovládanie je riešené buď zatáčaním akcelerometrom, virtuálnym volantom alebo dvomi tlačidlami. Žiaľ chýba možnosť nastavenia citlivosti. Pokiaľ si zvolíte volant, čo odporúčame, ďalšie prvky sú reprezentované pedálom plynu, brzdy a dvomi smerovkami, ktoré však v testovanej verzii boli nepovinné, za ich používanie sme odmenení neboli. Hra samotná spočíva v jazde autobusom a zastavovaní na zastávkach (prípadne ešte pred revízorom).

Bus Simulator 3D

Hru príjemne sťažujú samozrejme najprv rozmery autobusu (máte ich na výber niekoľko, vrátane poschodových či s vlečkou – ich odomykanie je prakticky jediným motivačným prvkom hry), potom jeho rýchlosť akcelerácie aj brzdenia a napokon nutnosť jazdiť plynule, pretože za agresívne brzdenie vás cestujúci „odmenia“ nespokojnosťou a stratou bodov skúseností. Navyše, niektoré trate sú s autobusom takmer nekompatibilné (napríklad zasnežená Sibír alebo japonské horské serpentíny), takže aj nároční a skúsení hráči/šoféri si prídu na svoje. Čaká na vás 25 bezplatných tratí, pričom toto číslo zrejme bude stúpať. Pokiaľ vás už nudia tie Asphalty a Real Racingy, ale aj v opačnom prípade, jednoznačne odporúčame.

Bus Simulator 3D

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 51 MB

Cena: 0,00 €

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Samsung Galaxy Mega 6.3.

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku