Bugatti bude vyrábať elektromobil s výkonom 10 kW

ZDROJ | Bugatti

Nevidíte zle, naozaj sa Bugatti chystá vyrábať svoj prvý elektromobil v tomto storočí. Nebude to ale hocijaký model, ale replika modelu Type 35. Novinka ale na rozdiel od neho bude hlavne pre deti, našťastie aj tie veľké. Bugatti Baby II odvezie aj dospelého, hoci je hlavne pre deti.

O Bugatti Baby II sme písali pred viac ako rokom, kedy francúzska automobilka oznámila zámer vyrobiť limitovanú sériu vozidla pre deti s odkazom na pôvodné vozidielko Bugatti Baby, ktoré Ettore a jeho syn vyrobili sme vnuka slávneho automobilového tvorcu.

Dnes je už známych niekoľko ďalších parametrov, ale aj to, že Bugatti bude novinku reálne vyrábať už čoskoro. V spolupráci so spoločnosťou The Little Car Company tak vznikla zmenšenina modelu Type 35, ktorá má byť v 75% veľkosti oproti pôvodnému modelu z 20. rokov minulého storočia (pôvodné Baby bola 50% zmenšeninou).

Aj preto nie je Baby II pre najmenšie deti, ale určené skôr pre tínedžerov. Dôvodom je práve veľkosť. Výkon je totiž možné obmedziť na  minimum. V predaji budú tri verzie Bugatti Baby II:

Base – model vyrobený z kompozitných materiálov a 1,4 kWh batériou,

Vitesse – telo vyrobené z uhlíkových vlákien s 2,8 kWh batériou a možnosťou kľúča Speed Key pre odomknutie vyššieho výkonu,

Pur Sang – výbavou identické s Vitesse, no kapota je ručne vyrobená z hliníka tradičnou metódou. Každá takáto kapota si vyžaduje 200 hodín práce.

Rozdielne budú aj výkonové hranice. Baby II Base ponúkne režim Novice s obmedzením na 20 km/h rýchlosť, ktorú dosiahne vďaka výkonu 1,3 k. Režim Expert má ponúknuť maximum 45 km/h vďaka odomknutému výkonu 5,4 k.

V dvoch vyšších verziách sa majitelia môžu tešiť aj na špeciálny režim vďaka Bugatti Speed Key, ktorý odomkne výkon 13,4 koní a dosiahne rýchlosť 70 km/h (v závislosti od hmotnosti jazdca). Zrýchlenie z 0 na 60 km/h má byť len 6 sekúnd.

Do otvorenej kabíny sa zmestí iba jeden dospelý, resp. dve deti. Vo vozidle je ukrytá už spomínaná batéria, ktorá poskytne dojazd 25 – 50 km v závislosti od verzie Baby II. Plusom je, že nie je nutné čakať na dobitie, batériu je možné vymeniť.

Vozidlo má byť vernou kópiu pôvodného modelu Type 35, rozdiel má byť len v nastaviteľných tlmičoch. Všetko ostatné ostalo zachované, resp. vylepšené zo súčasných modelov. Napríklad logo vpredu je zo striebra a je 75% zmenšeninou loga, ktoré je na modeli Chiron v súčasnosti.

Novinka je už dnes v predaji, resp. je ju možné objednať. Model Baby II Base štartuje na sume 30 000 €. Model Vitesse začína na sume 43 500 € a top-end model Pur Sang začína na cene 58 500 €. Extrémne ceny zodpovedajú značke i tomu, že vozidlá sú vyrábané ručne. Zároveň ide o zberateľskú sériu, ktorej cena bude už len stúpať.

ZdrojBugatti

Komentáre k článku