Budúca generácia VR headsetov sa bude pripájať cez jeden USB-C konektor

Nové konzorcium VirtualLink chce priniesť štandard, ktorý by umožnil pripájanie budúcich VR headsetov len s pomocou jedného portu. Voľba má padnúť na USB-C.

Trh s virtuálnou realitou sa stále vyvíja a nedostatky, ktoré sú s ním spájané sa postupne odstraňujú. HTC so svojím headsetom zašlo až tak ďaleko, že pre svoje okuliare predstavilo bezdrôtový bezdrôtový systém Vive Wireless Adaptor.

Vznikajúce konzorcium chce síce káble ponechať, no pripájanie zjednodušiť. Iniciatíva je už teraz podporovaná spoločnosťami ako NVIDIA, AMD, Oculus, Microsoft a Valve. Cieľom má byť nový VirtualLink štandard, ktorý má údaje medzi počítačom a headsetom posielať cez USB-C.

ZDROJ | HP

Dnešné VR headsety vyžadujú na správne fungovanie minimálne tri káble, ktoré sa pripájajú k počítaču. Menovite ide o HDMI na prenos obrazu, USB na prenos dát a nabíjací kábel. Nový štandard by mal využívať USB-C s podporou 6 lanes. Štyri z nich by boli využité na DisplayPort HBR 3 a dve na USB 3.1 Gen 2, ktoré by poskytovalo prenášanie dát a 15 W energie.

Z nového riešenia by mohli benefitovať hlavne používatelia, ktorí nemajú portov na rozdávanie. Nové VR headsety sa ale dostanú na trh najskôr pravdepodobne až budúci rok.

ZdrojDigital Trends,Anandtech

Komentáre k článku