Budú na nových iPhonoch staré konektory?

Je to taký večný kolobeh technologického nadšenca. Kým netrpezlivo čaká na príchod nových technológií, ktoré sa ukrývajú aj v modernejších portoch, jeho život sa mu zamotáva v rôznych druhoch káblov, redukcií a adaptéroch.

Zdá sa, že Apple je na tom tak zle, že musí šetriť kde sa dá. Keď konečne začalo podporovať rýchlonabíjanie, neunúvalo sa pribaliť aj adekvátnu nabíjačku. Keď zrušilo slúchadlový 3,5 mm Jack, namiesto bezdrôtových slúchadiel pribalilo redukciu.

ZDROJ | Apple

Apple používa v MacBookoch USB-C porty už od roku 2016 a od jesene aj v nových iPadoch Pro. Minuloročné iPhony napriek očakávaniu prišli so „starými“ Lighning portami.

Pozrite siApple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

Japonský blog Mac Otakara prichádza s informáciami, že aj nové iPhony, ktoré by mali byť predstavené tento rok v septembri, budú disponovať proprietárnym Lightning konektorom, tak ako je to už od roku 2012 s príchodom iPhone 5.

Blog na základe informácií, ktoré získal od rôznych výrobcov predpovedá, že nové iPhony budú dodávané s rovnakým 5 W apaptérom ako po minulé roky a s EarPods slúchadlami s Lightning konektorom.

ZDROJ | Apple

Redukcia na 3,5 mm konektor typu Jack v balení nebola už ani minulý rok, dá sa dokúpiť za necelých 10 eur. Originálny nabíjací adaptér s výkonom 18 W stojí 35 eur, cena je samozrejme bez kábla.

Pozrite siPredaje mobilov klesajú, najväčšiu stratu má Samsung

5 W adaptér je pre moderný iPhone doslova výsmechom zákazníkov. Apple to vie a napriek tomu chce v tejto divnej cenovej politike pokračovať aj v tomto roku, keď sa predpokladá ešte strmší prepad predaja ich smartfónov.

O výhodách USB-C sme už písali, napríklad jednoduché pripojenie iPhonu k monitoru alebo televízoru by bolo možné bez zbytočného adaptéru. Nehovoriac o pohodlnejšej práci s MacBookmi, kde sú už tieto porty udomácnené.

Pozrite siČo je to USB-C a ako si vybrať správny USB-C kábel?

Jediná vec, ktorá môže potešiť používateľov Apple výrobkov je, že firma nepoužívala aj microUSB porty. To by bol ešte väčší chaos. Momentálne to totiž vyzerá asi takto: Novšie MacBooky používajú USB-C, iPady majú Lightning, s výnimkou iPadu Pro 2018, ten má už USB-C. Všetky iPhony zatiaľ ostávajú s Lightning konektorom. Ale ktovie, možno sa Apple inšpiruje iPadom Pro a do najlepšej verzie nového iPhonu dá USB-C. Dokonale by tým zmiatol nielen konkurenciu ale aj používateľov.

ZdrojMac Otakara

Komentáre k článku