Budú Google Mapy postrachom pre taxikárov?

ZDROJ | Google

Niekoho z Google zrejme naštval drzý taxikár a reakcia na to prišla v zdrvujúcej odvete. Zdá sa, že vďaka Googlu nás už žiaden ziskuchtivý taxikár neošmekne.

Pred mesiacom Google implementoval z Waze skvelú funkciu, a to zobrazovanie radarov. Teraz portál XDA Dvelopers objavil, že spoločnosť testuje bezpečnostnú funkciu, ktorá má používateľa upozorniť, ak sa taxík (ale aj jeho vlastné vozidlo) odchýli od trasy viac ako o 500 metrov.

ZDROJ | XDA Dvelopers

Upozornenia mimo trasu (Off-route alerts) sa nachádzajú v menu Zostať v bezpečí (Stay safer). Toto menu sa zobrazí po zadaní cieľa, ale ešte pred zapnutím režimu navigácie.

Upozornenia mimo trasu majú byť teda bezpečnostnou poistkou, ktorá má slúžiť ako varovanie, ak taxikár nejde priamo do vybraného miesta určenia. Pravdaže, na ceste môže byť množstvo rôznych prekážok (nehoda, dopravný kolaps, prírodná katastrofa), ktoré dávajú šoférovi legitímny spôsob ísť inou, aj dlhšou trasou.

Pozrite siGoogle Mapy budú zobrazovať radary aj na Slovensku

Google včasným varovaním upozorní používateľa na takúto zmenu a je už na ňom, čo s touto informáciou urobí. Funkcia včasných upozornení bude veľmi vítaná v krajinách, kde dochádza k častým únosom, ku ktorým sa bežne využívajú práve taxíky.

Funkcia sa intenzívne testuje v Indii, zatiaľ teda netušíme, kedy sa nasadí celosvetovo. Pred začiatkom letnej sezóny by to však určite mnohí privítali.

ZdrojXDA Dvelopers

Komentáre k článku