Budnitz Model E – najľahší elektro-bicykel na trhu

Elektro-bicykle sú úžasná vec, no majú dva nemiznúce problémy – absencia samonabíjania a ťažká hmotnosť. Firma Budnitz však oba tieto problémy vyriešila a prichádza s ultra ľahkým bicyklom Budnitz Model E.

Dizajnovo pôsobí Budnitz Model E bicykel veľmi minimalisticky. Žiadne veľké batérie, žiadne odvážne farebné kombinácie a dokonca ani žiadne prevody.

budnitz-model-e-1
ZDROJ | Budnitz

Pozrite siHaibike SDURO FullNine SL 2016 – dokonalý e-bike

Štýlový rám je vyrobený zo zliatiny titánu, čím zaručí pevnosť, ľahkosť a zároveň odolnosť. Rám by mal vážiť len niečo okolo 1,6 kilogramu, čo je naozaj veľmi málo. Celý bicykel aj s kolesami by sa tak mohol dostať pod hmotnosť 15 kilogramov, čo sa rovná približne hmotnosti bežných horských bicklov.

Pre porovnanie, klasické elektro-bicykle vážia priemerne aj s batériou okolo 23 kilogramov.

250 wattový motor Zehus Bike+ je talianskej výroby. Batéria disponuje 160 watthodinami. Navyše celá batéria aj s motorom sú šikovne ukryté za ozubeným kolesom v zadnom náboji.

budnitz-model-e-2
ZDROJ | Budnitz

Pozrite siHaibike XDURO Urban 28 2015 – rýchlik určený do mesta

Reťaz spolu s celým motorovým systémom sú navyše odolné voči dažďu. Rýchlosť bicykla je obmädzená už tradične na 25 km/h.

Dojazd bicykla je podľa výrobcu okolo 160 kilometrov, čo je porovnateľné s ostatnými elektro-bicyklami na trhu. Všetko samozrejme závisí od štýlu vašej jazdy. Najväčšou novinkou však je, že pri jazde z kopca, alebo pedálovaní dozadu sa batéria dobíja. Konečne! Na toto sme čakali a tak to vyzerá, že sa z Budnitzu stane najlepší elektro-bicykel na trhu.

Cez rozhranie Bluetooth sa môžete pripojiť k bicyklu a kontrolovať viacero módov nastavenia a zároveň budete mať spustené sledovanie bicykla, čím sa zabráni ukradnutiu.

https://vimeo.com/181220751

Pozrite siHaibike XDURO FatSix 2015 – traktorový bicykel na vybláznenie

Samozrejme je tomuto špeciálnemu kúsku prispôsobená aj výsledná cena, ktorá je nastavená na 3 950 dolárov. Ak si to však porovnáte s konkurenčnými kvalitnými elektro-bicyklami, tak to až také prekvapivé nie je.

Napriek vysokej cene dostanete k bicyklu doživotnú (100 ročnú) záruku, takže by sa nemal pokaziť. Neviem ako vy, ale nás rozhodne zaujal.

ZdrojBudnitz

Komentáre k článku