Bude takto vyzerať nový iPhone a iOS 13? My sme za!

Ako by asi vyzeral iPhone, ak by Apple spojilo dizajn a funkcie iPadu Pro s dizajnom obľúbeného iPhonu 4? Na túto otázku odpovedá nový koncept, ktorým by sa Apple mohlo pokojne nechať inšpirovať.

Tohtoročný iPhone zatiaľ kompletne neunikol a tak tu ešte stále existuje pomerne veľký priestor na fantazírovanie o jeho dizajne i funkciách. To platí aj pre iOS 13, novú aktualizáciu pre jeho operačný systém, ktorá má na rozdiel od minuloročnej aktualizácie iOS 12 priniesť zásadné novinky pre iPhone aj pre iPad.

https://youtu.be/5mgQlGYS7fM

Gunho Lee vytvoril koncept nových iPhonov 11 a 11R, ktoré svojimi ostrými hranami kombinujú dizajn tabletu iPad Pro a staršieho iPhonu 4. Pri dizajne sa to však nekončí a Lee zasiahol aj do niektorých kľúčových prvkov. Terajší Lightning port vymenil za univerzálny USB-C port, ktorý má v prípade potreby na zadnej strane doplniť magnetická powerbanka „AirBattery“.

ZDROJ | Gunho Lee

Nový iPhone 11 a iPhone 11R by taktiež mohol dostať reverzné bezdrôtové nabíjanie, s ktorým prvý krát prišiel Huawei Mate 20 Pro. Vo vnútri samozrejme nájdeme nový procesor A13, na ktorom pobeží kompletne prerobený iOS 13 aj so všetkými novými službami, ktoré Apple predstavilo na svojej nedávnej tlačovej konferencii.

ZDROJ | Gunho Lee

Súčasťou tejto aktualizácie by sa realisticky mohla stať funkcia Split View, ktorá už v súčasnosti na iPade umožňuje používateľom využívať na jednej obrazovke dve aplikácie súčasne. Veľkosťou obrazovky by na to minimálne najväčší iPhone XS Max stačil.

ZDROJ | Gunho Lee

Apple by taktiež mohlo vylepšiť technológiu Face ID, ktorá by po vzore iPadu Pro mohla byť schopná rozpoznávať tvár bez ohľadu na to, v akej polohe sa na smartfón pozeráte.

Pozrite siApple Arcade – herná streamovacia služba od jabĺčkového giganta

Alternatívou pre odomykanie tvárou by sa však mohlo stať odomykanie odtlačkom pomocou zabudovaného senzoru pod displejom, ako je to pri mnohých konkurenčných smartfónoch.

ZDROJ | Gunho Lee

Nový iPhone síce bude s najväčšou pravdepodobnosťou predstavený až v septembri, no už teraz sa postupne rozbieha každoročný kolotoč plný únikov, o ktorých vás budeme samozrejme informovať v našich novinkáchrýchlych správach.

ZdrojBehance

Komentáre k článku