Bude sa ďalšia firma Elona Muska venovať cukríkom?

ZDROJ | Wikimedia

Nie, nepreskočilo nám a hádam ani Muskovi, no po jeho poslednej sérii tweetov to vyzerá tak, že tento najznámejší technologický vizionár sa bude venovať aj cukríkom.

Po elektromobiloch, vesmírnych raketách, podzemných tuneloch či plameňometoch to vraj Musk myslí veľmi vážne aj s cukríkmi. Okrem toho, že Musk napísal, že sa chystá založiť cukríkovú firmu dodal, že to bude niečo úžasné.

Po týchto správach sa samozrejme okamžite rozvírila debata o názve budúcej firmy a o tom, kedy vznikne. Musk naznačil v jednej z odpovedí názov Cryptocandy, čiže kryptocukrík, čo by mohlo naznačovať, že nepôjde iba o cukríky, ale aj o kryptomenu.

Pozrite siFirma Elona Muska predstavila plameňomet na zábavu

Samotné posty Elona Muska sú súčasťou konverzácie medzi Muskom a miliardárom a finančníkom Warrenom Buffetom.

Začiatkom týždňa sa Musk pri príležitosti oznámenia ziskov Tesly vyjadril, že ekonomické priekopy (moats) sú nudné (lame). Economic Moat je termín, ktorý používa Buffet na opísanie konkurenčnej výhody spoločnosti. Podobne ako hradná priekopa aj táto ekonomická je určitá nárazníková zóna, ktorou sa spoločnosti musia obklopovať, aby si udržali konkurenčnú výhodu. Musk však tvrdí, že dôležitejšie než táto výhoda je tempo inovácie.

Pozrite siAko plánuje Elon Musk kolonizovať vesmír?

Buffet počas sobotňajšej schôdze jeho investičnej spoločnosti Berkshire Hathway povedal, že moats sú stále dobrým nápadom a že jeho biznis s cukríkmi See’s Candies je tomu dobrým príkladom.

Buffet sa tiež vyjadril že Musk môže zamiešať karty v niektorých sférach, no nemyslí si, že by sa chcel stať konkurenciou v cukríkovom biznise.

Musk už v sobotu reagoval Tweetom, že postaví moats (priekopu) a naplní ju cukríkmi a že Warren B nebude môcť odolať investovať do jeho novej firmy.

ZdrojCNN

Komentáre k článku