Platforma AT&T Digital Life pre smart domácnosti chce ísť do sveta

ZDROJ | Ericsson

Spoločnosti AT&T a Ericsson uvažujú o rozšírení platformy AT&T Digital Life pre bezdrôtové zabezpečenie domácností (Wireless Home Security) a platformy pre automatizáciu riešenia (Automation Solution) mimo USA.

Ericsson - AT&T Digital life MWC 2016 02
ZDROJ | Ericsson

Platforma AT&T Digital Life, ktorá poskytuje digitálne zabezpečovacie a plne integrované systémy pre inteligentné domácnosti, môže byť už čoskoro dostupná celosvetovo. Ide o riešenie, ktoré spotrebiteľom umožňuje virtuálne a odkiaľkoľvek ovládať svoje domovy, a to prostredníctvom smartfónov, nositeľných zariadení, tabletov alebo počítačov.

AT&T Digital Life 01
ZDROJ | AT&T

Riešenie je zatiaľ dostupné len v USA, to by sa však mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť. Americký telekomunikačný operátor totiž rokuje s Ericssonom o rozšírení služby do celého sveta. Obe spoločnosti tento zámer oznámili na tohtoročnom veľtrhu MWC 2016 v Barcelone.

Ericsson Connected homes 01
ZDROJ | Ericsson

Digital Life je schopná spoľahlivým, bezpečným a škálovateľným spôsobom integrovať zariadenia a služby tretích strán. Globálni poskytovatelia služieb môžu túto platformu plne začleniť do svojich sietí a uspokojiť tak neustále rastúci dopyt po pripojených domácnostiach. Platforma umožní operátorom flexibilne reagovať na konkrétne potreby zákazníkov.

Ericsson plánuje do spolupráce prispieť testovaním a integráciou platformy do firemných systémov. Vďaka svojmu globálnemu pôsobeniu je taktiež schopná poskytnúť technickú podporu.

https://www.youtube.com/watch?v=bwMVEpubuBo

Štúdia Ericsson Consumer Lab o pripojených domácnostiach (Connected Homes – PDF) ukazuje jednoznačný záujem spotrebiteľov o toto integrované riešenie. Podľa spomenutej analýzy existuje u spotrebiteľov takisto jasná preferencia jediného poskytovateľa služieb.

ZdrojEricsson

Komentáre k článku