Bude Sony Xperia XZ2 Compact nový kráľ kompaktov?

Sony dnes na MWC 2018 v Barcelone ukázal nové vlajkové lode. Sony Xperia XZ2 Compact je jednou z nich.

recenziaSony Xperia XZ2 Compact – malé, ale poriadne tučné delo

Sony konečne zachytil celosvetový trend a obliekol obe svoje vlajkové lode do moderného dizajnu. Sony Xperia XZ2 Compact je zaoblenejší s čítačkou odtlačkov prstov na zadnej strane. A pomer strán zmenil na očakávaných 18.9.

recenziaSony Xperia XZ2 – nový dizajn, nové funkcie, nová éra

Nový kompakt bude bojovať o svoje miesto pod slnkom 5-palcovým displejom. Ten má rozlíšenie 1 080 x 2 160 pixlov s HDR a chráni ho 2.5D sklo Gorilla Class 5. Je postavený na platforme Qualcomm Snapdragon 845 s podporou gigabitového LTE, ktorá beží na Android 8.0.

https://youtu.be/aTetmo0ypBQ

Pozrite siSony Xperia XZ2 – nový dizajn, 18:9 displej a 960 fps Full HD video

Novinka má rýchle Wi-Fi ac a Bluetooth 5.0. Nechýba NFC čip, no 3,5 mm audio port máte iba cez USB-C adaptér. Náročného poslucháča hudby poteší DSEE HX a podpora Hi-Res audio.

Vítanou novinkou je filmovanie videa v rozlíšení 4K Ultra HD s HDR pri 30 obrázkoch za sekundu. Podobne ako pri Samsungu S9 je aj tu možnosť natáčať 960 fps spomalené videá, ale v rozlíšení až Full HD.

Batéria má na tomto kompakte kapacitu 2 870 mAh. Možno ju nabíjať iba káblom (USB-C 3.1), ale nie bezdrôtovo, ako väčšiu Xperiu XZ2, čo isto mnohých nepoteší.

Dodávať sa bude v štyroch farbách – čiernej, striebornej, zelenej a ružovej.

Tento telefón môžeme očakávať v predaji už v marci. Cenu zatiaľ nepoznáme.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojSony

Komentáre k článku