Bude Cortana odpoveďou Microsoftu na Siri a Google Now?

ZDROJ | Microsoft

Hlasový asistent v smartfóne je super vec, teda aspoň za predpokladu, že hovorí vašim jazykom, alebo naopak vy hovoríte tým jeho. Po Apple a ich Siri, Samsungu a asistentovi S Voice, alebo Google a službe Google Now možno konečne príde s vlastným produktom aj Microsoft.

Už dávno nie je tajomstvom, že pripravovaná aktualizácia operačného systému Microsoft Windows Phone 8.1 bude obsahovať aj hlasové ovládanie a hlasového asistenta. Podľa uniknutých informácií by sa táto novinka mala volať Cortana a práve ona (ak jej teda môžeme v ženskom rode hovoriť, podobne ako Siri) by mala v nových Windows smartfónoch nahradiť vyhľadávanie Bing.

Microsoft Cortana

Cortana bude reprezentovaná animovaným kruhom, ktorý bude doplnený o rôzne animácie v prípade ak bude rozmýšľať, alebo hovoriť. Súčasne by podľa informácií, ktoré uverejnil server The Verge mala Cortana podobne ako Siri umožniť nastavenie toho, ako chce používateľ aby ho oslovovala. Namiesto celého mena tak môžete využiť napríklad aj vašu prezývku.

Cortana bude pracovať so systémom poznámkových blokov, kde bude ukladať informácie a dáta, ako sú vyše zvyky, lokalizačné informácie o vašej práci a domove, pripomienky, alebo kontakty. Vďaka tomuto sa bude môcť Cortana oveľa lepšie naučiť o tom, čo a ako robíte. Samozrejme nechýba možnosť nastavenia, ktoré údaje majú byť zdieľané s asistentom.

Microsoft Cortana

Microsoft pravdepodobne uvedie hlasového asistenta Cortana spolu s novou verziou operačného systému Windows Phone 8.1, ktorý by mal byť predstavený počas pripravovanej konferencie Build 2014, ktorá sa bude v termíne od 2. do 4. apríla konať v San Franciscu.

Zdroj a foto: The Verge

Komentáre k článku