Bude BlackBerry 9720 posledným modelom s OS 7.1?

Aj napriek tomu, že spoločnosť BlackBerry predstavila pred viac ako rokom svoj nový operačný systém s označením BlackBerry 10, pokračovala vo vývoji smartfónu pre s predchádzajúcou verziou operačného systému. Na svet tak prišlo nové BlackBerry 9720.

BlackBerry 9720

Niekomu sa môže zdať, že je zbytočné vyvíjať smartfón s predchádzajúcou verziou operačného systému, keď je už na trhu moderný dotykový operačný systém BlackBerry 10. Smartfóny BlackBerry sú však hojne využívané v podnikovej sfére a na rozvojových trhoch. Práve väčšie firmy často využívajú službu BlackBerry Enterprise Server (BES) a pomocou tejto služby komunikujú aj so svojimi zamestnancami. Tí sa doposiaľ spoliehali na starnúce a cenovo dostupné modely Curve, ktoré by malo nové BlackBerry 9720 nahradiť. Cenovkou sa totižto dostane ešte výrazne nižšie, ako v súčasnosti najlacnejší model s novým operačným systémom a označením BlackBerry Q5. Novinka svoj rodokmeň nezaprie. Dominantou prednej strany je integrovaná hardvérová QWERTY klávesnica, na ktorú by vám ktorýkoľvek majiteľ černice dokázal spievať ódy. Nad klávesnicou nájdete, na dnešné pomery malý displej s uhlopriečkou 2,8“ a rozlíšením 480 x 360 pixlov.

Operačným systémom bude už spomínaný BlackBerry OS 7.1, o ktorého pohon sa bude starať procesor Marvel Tavor MG1 s taktom 806 MHz. Ten bude mať k dispozícii 512 MB operačnej pamäte a rovnakú veľkosť bude mať aj úložný priestor pre užívateľské dáta. Ten bude možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Dátová výbava bude zahŕňať rýchle HSPA+ dáta, Wi-Fi, GPS a samozrejme aj Bluetooth modul. Integrovaný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 5 Mpx, bohužiaľ automatické zaostrovanie by ste v ňom hľadali márne. Na druhú stranu nebude chýbať stabilizácia obrazu, alebo LED blesk, alebo dokonca FM rádio. Smartfóny BlackBerry sa aspoň do uvedenia nového operačného systému BlackBerry 10 vyznačovali najmä veľmi dobrou výdržou na jedno nabitie. Ani 9720 nebude výnimkou. Integrovaná batéria s kapacitou 1 450 mAh by mala stačiť na sedem hodín volania, alebo 18 dní v pohotovostnom režime. Ostáva už len dúfať, že sa BlackBerry 9720 objaví aj u nás, aj keď jeho cena nie je známa, dá sa odhadovať na menej ako 150 €.

BlackBerry 9720

Foto: BlackBerry

Komentáre k článku