Broadcom uvádza smerovač s výkonom 10 Tbit/s. Pomôže sieťam novej generácie

Neriešme, načo sú dobré multi-gigabitové rýchlosti v sieťach WAN. V lokálnych sieťach (LAN) si to väčšinou vieme predstaviť, pokiaľ máme dostatočne rýchle sieťové prvky a komponenty počítačov. A inak sa držme osvedčeného pravidla adeptov východných učení: „Keď je žiak pripravený, učiteľ sa nájde.“ O dátovej konektivite to platí spoľahlivo.

Pozrite siDomáce brány s čipmi Qualcomm prinesú 4-krát rýchlejšie Wi-Fi

Tvorcovia softvéru a multimediálneho obsahu sa doteraz vždy postarali o to, aby sme mali naše siete čím vyťažiť. Omnoho väčšie nároky na výkon sietí však musia zvládnuť operátori zabezpečujúci pripojiteľnosť mnohých tisícov koncových užívateľov.

Extrémne rýchle čipsety

Práve pre nich sú určené nové komponenty, dostupnosť ktorých ohlásila spoločnosť Broadcom. Router Jericho 2 (BCM88690) a switch FE9600 (BCM88790) novej generácie rady StrataDNX sú riešeniami systém na čipe (SoC).

Bloková schéma čipsetu Jericho 2ZDROJ | Broadcom

Broadcom uvádza, že Jericho2 poskytuje päťkrát vyššiu šírku pásma pri spotrebe na 1 gigabajt o 70% nižšej než jeho predchodca. Jericho2 je zároveň momentálne najrýchlejším ethernetovým switch routerom, ktorý zmení ekonomiku prístupových, aj jadrových sietí a cloudových riešení.

Pozrite siHistoricky najväčšia akvizícia v IT sektore.  Broadcom chce kúpiť Qualcomm

Podporuje štandardy pre siete 400GbE, 200GbE a 100GbE a ponúka výkon až 10 terabitov/s.

Vďaka spracovaniu paketov Elastic Pipe a výkonnému bufferingu s integrovanou širokopásmovou pamäťou (High Bandwidth Memory, HBM) predstavuje Jericho2 podľa Broadcomu riešenie optimalizované pre siete operátorov.

Bloková schéma switchu FE9600 ZDROJ | Broadcom

Broadcom zároveň predstavil aj nový switch FE9600 s kapacitou 192 pripojení. Pri prenosovej rýchlosti 9,6Tbit /s na zariadenie prinesie zníženie príkonu na gigabit o viac ako 50% v porovnaní s jeho predchodcom.

Pripojením až 192 zariadení Jericho 2 (BCM88690) je možné dosiahnuť súhrnnú systémovú kapacitu až 900 Tbit/s.

Pomôžu aj pri sieťach 5G

Nové systémy SoC boli optimalizované pre poskytovateľov služieb a operátorov, cloudové dátové centrá a veľké podnikové siete.

Pozrite siV Nokii Bell Labs ukázali extrémne rýchly internet po káblovke

Broadcom hovorí, že Jericho 2 otvára poskytovateľom služieb priestor na optimalizáciu nákladov, zvýšenie dátovej kapacity a zníženie spotreby energie pre svoje smerovače. To im pomôže zmeniť ekonomiku pri budovaní, prevádzke a údržbe sietí pri ich posune smerom k technológiám 5G.

ZDROJ | Broadcom

Potvrdil to aj Dr. Han Li, riaditeľ Network Research Institute operátora China Mobile, ktorý je jedným z veľkých hráčov pri vývoji sietí 5G. „Dostupnosť Jericho 2 prinesie novú vlnu širokopásmových riešení s najlepšou flexibilitou vo svojej triede, ktorá by mohla poslúžiť ako základný kameň budúcich mobilných sietí 5G“, povedal Dr. Han Li.

Pozrite siČo je to router, zariadenie, ktoré je už v každej domácnosti?

Broadcom už spustil dodávky čipsetov Jericho2 (BCM88690) a FE9600 (BCM88790) pre takzvaných kvalifikovaných odberateľov. Ich široká dostupnosť by mala nasledovať už čoskoro.

ZdrojBroadcom

Komentáre k článku