Briti môžu Brexitu „vďačiť“ za vyššie ceny elektroniky

ZDROJ | businessoffashion.com

Posledných niekoľko týždňov je hlavnou témou diskusných príspevkov práve odchod Veľkej Británie z Európskej únie alebo Brexit. To prinieslo pokoj v duši pre polovicu obyvateľov, no ekonomické následky sa pravdepodobne budú dotýkať všetkých ešte určitý čas.

Nasvedčujú tomu aj vyjadrenia spoločností, ktoré sa odvolávajú práve na Brexit. Po odchode Veľkej Británie totiž hodnota britskej libry klesla na 31-ročné minimum.

Medzi najväčšie spoločnosti, ktoré sa pridali ku navýšeniu cien svojich produktov patrí OnePlus, Dell či HP. Väčšina týchto firiem totiž sídli v Spojených štátoch amerických, a tak by sa ich slabá hodnota libry mohla negatívne dotknúť.

Pozrite siZNAČKY | Dell – história a súčasnosť jednej z najzelenších tech spoločností

Ako však informuje HP, zmeny v cenách by nemali byť vyššie ako 10%. Ku tomuto číslu sa prikláňa aj Dell. V prípade OnePlus išlo o navýšenie finálnej sumy o 20 libier.

V hre sú aj ďalší výrobcovia, ako Lenovo či Cisco. Tí sa však k situácii zatiaľ oficiálne nevyjadrili.

Brexit2
ZDROJ | newslettereuropean.eu

Nájdu sa však aj odporcovia, ktorí navyšovanie cien pripisujú len chamtivosti spoločností. Tvrdia, že odchod Veľkej Británie z Európskej únie sa firiem dotknúť nemôže a tie majú Brexit iba ako zámienku pre potencionálne väčšie zisky.

HP svoje ceny plánuje meniť prvého augusta, do tej doby by tak fanúšici Hewlett-Packard mali zájsť do obchodov a kúpiť si svoj nový počítač či notebook.

Pozrite siZNAČKY | História a súčasnosť novátorskej spoločnosti Hewlett-Packard

ZdrojTheInquirer

Komentáre k článku