V Británii začína Amazon testovať doručovanie pomocou dronov

ZDROJ | Amazon

Americký gigant Amazon a britská vláda sa dohodli na spustení testovania doručovania zásielok pomocou dronov. Tie by mali byť dostatočne múdre na to, aby ich hneď viacero obsluhoval jeden operátor.

Amazon-prime air
ZDROJ | Amazon

Amazon si od možnosti testovania sľubuje pokročenie vo vývoji pripravovanej služby Amazon Prime Air, teda doručovanie pomocou dronov. Testovať ich môže maximálne do výšky 120 metrov nad zemou a nesmie lietať okolo letísk.

Amazon Prime Air má však aj jedno obmedzenie – hmotnosť zásielky. Testované drony sú schopné uniesť zhruba 2,3 kg.

Pozrite siBude Amazon Prime Air prelomom v spôsobe doručovania zásielok?

Anglická vláda by zas mala vďaka testovaniu získať potrebné informácie pre zrod zákonov a bezpečnostných opatrení na reguláciu dronov, ktoré si získavajú čoraz väčšiu obľubu.

https://www.youtube.com/watch?v=MXo_d6tNWuY

Britský úrad CAA (Civil Aviation Authority) udelil povolenia pre testy dronov vo vidieckych a mestských oblastiach, testovanie senzorov voči prekážkam a viacerých letov operovaných jednou osobou.

Cieľom Amazonu je mať systém pre doručovanie objednávok, ktorého čas nepresiahne 30 minút. V prípade väčších oblastí či miest je to veľký problém, keďže po zemi sú dodávky limitované maximálnymi povolenými rýchlosťami a často i obmedzenou premávkou.

https://www.youtube.com/watch?v=98BIu9dpwHU

ZdrojAmazon

Komentáre k článku