Briefcase Pro – všetky súbory na jednom mieste

cof

Každé veľké cloudové úložisko má vlastnú aplikáciu pre jednotlivé operačné systémy, vrátane iOS. Čo však robiť v prípade, ak používate súčasne niekoľko cloudových služieb? Riešením môže byť aplikácia Briefcase Pro, ktorá ich združí do jedného miesta.

briefcase-pro-tb-ios-6 briefcase-pro-tb-ios-7

Briefcase Pro je v podstate akási aktovka pre vaše súbory a dokumenty. Tie môžu byť samozrejme uložené priamo vo vašom iPhone, alebo na niektorom z používaných cloudových úložísk.

V prípade ak chcete používať len interné úložisko vášho iPhonu, môžete použiť prenos súborov prostredníctvom Wi-Fi, alebo štandardný spôsob pomocou iTunes pre macOS, alebo Windows počítače.

briefcase-pro-tb-ios-2 briefcase-pro-tb-ios-4

Väčšie využitie však aplikácia ponúka pripojením cloudových úložísk. Prostredníctvom jedinej aplikácie tak môžete pristupovať k svojim súborom na Google Drive, Dropboxe, Boxe a iných cloudových úložiskách.

Samotné súbory uložené v Cloude môžete pomocou aplikácie Briefcase Pro jednoducho premiesťnovať medzi jednotlivými úložiskami.

briefcase-pro-tb-ios-5 briefcase-pro-tb-ios-1

Pomocou tejto aplikácie môžete dané súbory dokonca odoslať e-mailom, alebo zbaliť niekoľko súborov do ZIP formátu. Tiež nechýba možnosť ich premenovania, triedenia do adresárov, vyhľadávania, či mazania.

Poteší aj integrovaný prehliadač dokumentov, ktorý si poradí so všetkými známymi formátmi dokumentov. Problém mu nerobia ani súbory kancelárskeho balíku iWork od Apple.

Takisto môžete pomocou tejto aplikácie prezerať aj obrázky, alebo videá uložené v aplikácii vo vašom iPhone, alebo v niektorej cloudovej službe.

Všetky svoje súbory môžete rýchlo priamo z aplikácie zdieľať s vašimi priateľmi pomocou možnosti zdieľania cez iOS. Navyše môžete svoje súbory jednoducho chrániť pomocou hesla. Nechránite však jednotlivé súbory, ale prístupové heslo si nastavíte pre celú aplikáciu.

briefcase-pro-tb-ios-8 briefcase-pro-tb-ios-3

Drobným obmedzením je to, že súbor nemôžete priamo prezerať pri otvorení danej cloudovej služby, ale pred jeho použitím si ho musíte stiahnuť do svojho zariadenia.

Takto stiahnuté súbory sa následne zobrazia v samostatnej sekcii dokumenty, kde na jednom mieste nájdete všetky súbory uložené vo vašom iPhone.

Briefcase Pro je teda vydarenou aplikáciou, ktorá umožňuje prístup k bohatému množstvu cloudových úložísk z jedného miesta. Pre prácu s cloudom tak už nebudete potrebovať niekoľko samostatných aplikácií vo vašom iPhone.

TECHBOX tip redakcie

Briefcase Pro87%

Veľkosť:
56,3 MB
Platforma:
iOS 7.0 a novší
Cena:
0,99 €

Jedna aplikácia, pomocou ktorej môžete pristupovať k súborom uloženým tak vo vašom smartfóne, ako aj v rôznych cloudových službách naraz.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku