Bridge – virtuálna realita už aj pre iPhone

ZDROJ | Bridge

Tento rok sme mohli byť svedkami nástupu nového druhu technológie. Je ním virtuálna či rozšírená realita. Doteraz sa jej však tešili len majitelia Androidov, čoskoro sa váhy možno vyrovnajú.

https://youtu.be/Iys8yo0sjYg

Spoločnosť Occipital tri roky dozadu prišla s riešením zvaným Structure. Išlo o technológiu, ktorá mala ponúknuť rozšírenú realitu iPadom. To malo byť možné pomocou senzorov, ktoré zmapovali okolie.

Pozrite siXiaomi Mi VR – najlacnejšia virtuálna realita

Ľudia ale v tej dobe ešte neboli pripravení na virtuálnu realitu, a preto sa postupne Structure stala pomôckou hlavne vo sfére nehnuteľností, kde bolo jednoduchšie predstaviť si miestnosti a ich zariadenie.

bridge-3
ZDROJ | Bridge

Occipital teraz použilo svoje senzory zo Structure, pridalo ďalšiu 5-zložkovú šošovku a máme tu Bridge. Prvý headset pre virtuálnu realitu pre iPhone, ktorý spája virtuálnu a rozšírenú realitu.

bridge-4
ZDROJ | Bridge

Po nasadení iPhonu, ktorým môže byť iPhone 6 alebo novší s výnimkou iPhonu SE zariadenie spustí hĺbkové mapovanie prostredia. Na ovládanie potom slúži ovládač, ktorý sa ku Bridge dodáva.

Pozrite siZ týchto VR hier pre Oculus Rift sa pos…kladáte

V rozšírenej realite sa taktiež môže pohybovať aj pomocník nazývaný Bridget. Ten je verným partnerom svojho používateľa. Okrem mnoho iných vecí sa s ním napríklad dajú hrať rôzne hry.

bridge
ZDROJ | Bridge

Bridge bude ponúkaný v dvoch verziách. Tí, ktorí sa už nevedia dočkať alebo sú vývojármi je tu developerská edícia. Tá sa začne predávať už tento mesiac za cenu 499 dolárov.

Pozrite siGoogle Earth VR – svet vo virtuálnej realite na dlani cez HTC Vive

Finálna verzia produktu pre bežného človeka bude dostupná v marci 2017, a to za cenu 399 dolárov. Ide o pomerne drahé zariadenie, no keďže sa na trhu momentálne nenachádza podobná konkurencia, Occipital skúša odvážnejšiu cenovú politiku.

ZdrojBridge

Komentáre k článku