Brekr Model B – futuristický moped poháňaný elektrinou

ZDROJ | Brekr

Mopedy majú na Slovensku bohatú históriu a v minulosti sa tešili popularite. Holandský start-up Brekr predstavil modernú verziu mopedu. Brekr Model B má elektrický pohon a štýlový dizajn.

ZDROJ | Brekr

Brekr Model B zaujme najmä po stránke dizajnu, ktorý sa výrobcom skutočne podaril. Motorka ukrýva v ráme 1,9 kWh batériu a k dispozícii je priestor na dve takéto batérie.

ZDROJ | Brekr

Dojazd je od 30 do 50 kilometrov na jedno nabitie, no v prípade, že máte zapojené obe, maximálny dojazd môže dosiahnuť až 100 kilometrov. To je celkom slušné, keď zoberieme do úvahy, že ide o moped. Treba myslieť na to, že takýto dojazd moped dosiahne pri ideálnych jazdných podmienkach.

Každá z batérií má hmostnosť 10 kilogramov a nabíjajú sa 5 hodín. Pokiaľ chcete batériu nabiť, stačí nadvihnúť sedadlo a batérie vybrať a nabíjať ich napríklad aj vo vnútri. Z ďalších funkcií, mopedu Brekr Model B nechýba GPS a možnosť prepojenia so smartfónom. Moped tak bude zabezpečený proti krádeži, no umožní aj diagnostiku na diaľku.

ZDROJ | Brekr

Pozrite siRottwellmeyer Otto – už aj moped má elektrický pohon

Hmotnosť motorky je 62 kilogramov s jednou pripojenou batériou, čo je v porovnaní s konkurenciou veľmi málo. Pokiaľ vás motorka zaujala, k dispozícii budú dva modely – jeden s maximálnou rýchlosťou 25 kilometrov za hodinu a druhý s maximálnou rýchlosťou 45 kilometrov za hodinu. Znamená to, že tieto mopedy spadajú pod kategóriu, ktorú môžete šoférovať s bežným vodičským preukazom.

Cena je nastavená na 3 890 € a Brekr Model B bude k dispozícii na jar 2020. Momentálne máte možnosť si na oficiálnej stránke zakúpiť predobjednávkový voucher v hodnote 9 €, ktorý vám umožní si nakonfigurovať moped v priebehu decembra tohto roku. Predaj motorky bude zatiaľ limitovaný pre Holandsko, Belgicko a Nemecko.

ZdrojBrekr,Electrek

Komentáre k článku