Braun sa vracia do sveta audia s nadčasovými reproduktormi LE

ZDROJ | Associated Press

Pre niektorých to bude možno novinka, ale Braun nie je len výrobca holiacich strojčekov, kuchynských robotov či kávovarov. Kedysi bol vážnym hráčom v kategórii Hi-Fi a zaslúžil sa o niekoľko prvenstiev.

Braun a jeho nadaný dizajnér Dieter Rams v roku 1956 predstavil prvý Hi-Fi gramofónový systém s transparentným krytom z plexiskla SK 4. Tento revolučný dizajn nastavil štandard aj pre ďalšie audio zariadenia.

V roku 1959 prišiel na svet prvý mobilný rekordér v kombinácii s rádiom – TP 1. Išlo o inovatívny model, rádiofonografická kombinácia nahrávala s rýchlosťou 45 otáčok za sekundu.

Od roku 1980 do 1990 vyrábal Braun prvý stohovateľný Hi-Fi systém na trhu. Znamenalo to, že všetky komponenty vyrobené počas tohto obdobia sa mohli (technicky aj dizajnovo) navzájom kombinovať.

Po 28 rokoch prichádza na svet reinkarnácia značky Braun Audio a zároveň predstavenie inovovaného reproduktoru LE, pôvodne navrhnutého práve Dieterom Ramsom v roku 1959.

Dobrý dizajn je úprimný.

Dieter Rams, vedúci Braun Design

Nový rad špičkových Hi-Fi modelov pripomenie nestarnúci dizajn a hodnou jeho nemeckého pôvodu, ktorý obstál v skúške času.

L 01 a LE 1 z roku 1959.ZDROJ | Braun Audio

Reproduktory LE majú byť kombináciou zvukového dedičstva a remeselného spracovania Braunu s modernými technológiami a širokou konektivitou. Budú mať odvážny dizajn, ktorý nebude rušiť okolie. Podľa profesora Olivera Grabesa, vedúceho Braun Designu, budú stelesňovať ideálnu rovnováhu silného výkonu s minimalistickou formou.

L 01 a LE 1 z roku 1959.ZDROJ | Braun Audio

„Braun Audio sa tento rok vzrušujúco vrátil s novým predstavením jednej z najvýznamnejších značiek – značky LE. Znovuzavedenie Braun Audio teraz znamená, že táto značka prebudí svoj vzťah s audio svetom a dôležitosť, ktorú má zvuk a najmä hudba v našich životoch,“ povedal Oliver Grabes.

Nové reproduktory budú mať premiéru na veľtrhu IFA 2019 v Berlíne,  bude sa konať 6. až 11. septembra 2019.

ZdrojPR Newswire

Komentáre k článku