Braun LE – návrat do audio sveta po 28. rokoch v modernom štýle

To, že sa Braun vracia k výrobe reproduktorov, sme vedeli už nejaký ten piatok. Nevedeli sme však, že pôjde o moderné reproduktory, ktoré zaútočia na etablovanú súpravu reproduktorov značky Sonos.


Reproduktory Braun zo série LE sú aj po takmer troch desaťročiach dizajnovými ikonami pre mnohých audiofilov a fanúšikov nadčasového dizajnu. S akou sériou by sa teda mala značka Braun vrátiť do audio sveta, ak nie práve s reproduktormi LE? Takúto otázku si položila aj spoločnosť Pure, ktorá odkúpila licenciu na výrobu zvukových produktov Braun od Procter & Gamble.

Novú sériu LE budú tvoriť reproduktory LE01, LE02 a LE03, ktoré svojim dizajnom odkazujú na pôvodnú sériu, no vo vnútri ukrývajú tie najmodernejšie technológie. Všetky tri reproduktory budú prenášať zvuk bezdrôtovo, aj keď nejde o prenosné reproduktory s vlastnou batériou.

ZDROJ | Braun

Čo sa týka konkrétnych prenosových štandardov, nová rodina Braun LE ponúka Bluetooth 4.2 s AAC, ale aj Wi-Fi, AirPlay 2, Chromecast Audio a dokonca aj natívnu podporu Spotify Connect. Pre každý prípad bude však na reproduktoroch prítomný aj starý dobrý 3,5-mm jack.

Viaceré reproduktory v domácnosti bude možné jednoducho spárovať cez aplikáciu od Braunu, alebo Google Home. Braun tak priamo útočí na reproduktory Sonos, ktoré majú silné zastúpenie najmä v amerických domácnostiach.

Pozrite siPanasonic na IFA v Berlíne ukázal budúcnosť televízie

Reproduktorom nebude chýbať ani Google Assistant, ktorý poslúži ako domáci digitálny asistent, ale aj ako ovládač ostatných smart zariadení v dome. Reproduktory majú v sebe zabudované diaľkové mikrofóny, ktoré by mali byť schopné rozpoznať hlas aj na veľkú vzdialenosť a dokonca aj pri prehrávaní hudby.

Ak ste si na nové reproduktory Braun brúsili zuby, no odradila vás prítomnosť služby Google Assistant, nemusíte zúfať. Na reproduktoroch okrem tlačidiel pre ovládanie prehrávania hudby, hlasitosti a párovania Bluetooth nájdeme aj tlačidlo pre hardvérové vypnutie mikrofónov.

Nové reproduktory dorazia do predaja v priebehu októbra. Model LE03 bude stáť 379 eur, model LE02 799 eur a model LE01 až 1 199 eur.

Najdrahší model LE01 ponúka dvojicu 5,25” hliníkových basových reproduktorov, tri 2,5” pasívne reproduktory, dve štvorcové 8 x 4,5” basové reproduktory a tri zosilňovače triedy-D.

Najlacnejší model LE03 ponúka po jednom zo všetkých týchto komponentov a stredný model LE02 stojí výbavou medzi modelmi LE01 a LE03 presne v strede. Vo všetkých troch modeloch je umiestnený 32-bitový ARM procesor, ktorý sa stará o presnú reprodukciu zvuku pri čo najnižšom šume pri 96 kHz a 24 bitoch.

ZdrojWhat Hi-Fi?,Engadget

Komentáre k článku