Bratislavská smart lavička z Chorvátska má nástupcu aj s LED podsvietením

ZDROJ | Include

Chorvátska spoločnosť Include je známa možno aj niektorým Bratislavčanom vďaka prvej smart lavičke Steora na Primaciálnom námestí, ktorú vedenie inštalovalo už takmer pred 4 rokmi.

Už na prvý pohľad je iný dizajn. Nový model ponúkne tri dizajnové verzie a nechýba ani opierka na chrbát – Classic, City a Cyclo. Každý z názvov svojim spôsobom určuje zameranie lavičky.

ZDROJ | Include

Include Classic má klasický dizajn s imitáciou drevených lát na sedenie a opieranie. Je z kovu a plastu a nechýbajú jej ani šikovné funkcie ako nabíjanie smartfónov či iných drobných zariadení. Verzia City je bez opierky na chrbát, verzia Cyclo má zas navyše aj zásuvky na nabíjanie elektrobicyklov a kolobežiek.

ZDROJ | Include

Po novom môžu mať lavičky aj Qi bezdrôtové nabíjačky, Li-Ion batérie, ale aj LED podsvietenie či dokonca vyhrievanie či chladenie sedacích častí! Všetko vraj záleží od zákazníka, akú konfiguráciu si vyberie. Top verzie môžu mať aj Wi-Fi modul, ale aj snímače pre kvalitu ovzdušia a hluku, či vlhkosti a teploty. Pre lepšiu správu lavičiek môžu obsahovať aj GPS modul a zabudovaný solárny panel pre minimalizáciu spotreby energie.

ZDROJ | Include

Steora City môže mať navyše aj LCD displej, na ktorom sa môžu zobrazovať základné informácie, snáď ale nie aj reklama. Zaujímavosťou je AI kamera, ktorá môže sledovať ľudí okolo lavičky. Slúžiť má na počítanie ľudí, napríklad aj pre súčasnú situáciu so zákazmi zhromažďovania.

ZDROJ | Include
ZDROJ | Include

ZdrojInclude

Komentáre k článku